Fergie potvrdil zlomeninu

Boss Manchesteru United Sir Alex Ferguson potvdil, že si Edwin van der Sar v průběhu utkání Tottenham – Manchester United, ve kterém rudí ďáblové zvítězili 4:0, zlomil nos.

United měli nad Tottenhamem hodně navrch, což se projevilo především ve druhém poločase, kdy ke trefě Cristiana Ronalda z prvního poločasu, přibyly další tři branky.

Spokojený Ferguson po zápase přiznal, že ho těší výhra v hlavním městě, ale radost mu kazí zranění Edwina van der Sara, které utrpěl po srážce s Keanem.
Další starosti si skotský stratég dělá o Wayna Rooneyho, kterého musel ve druhém poločase vystřídat, objevili se i pochybnosti o jeho středečním startu za národní tým Anglie proti Španělsku.

,, Wayne se zranil při souboji, trochu pokulhával, tak jsem ho musel stáhnou ze hřiště.‘‘řekl Ferguson pro SkySports.

,, Více uvidíme ráno, ale jeho středeční start je velmi nejistý.‘‘

,, Edwin si zlomil nos, hodně mu to krvácelo, takže musel jít dolů.‘‘

Když se zranil Sar, měl už Ferguson vypotřebované všechny možnosti pro střídání. Bylo tomu zhruba pět minut, kdy Ronalda nahradil O’Shea. A tak se právě on postavil mezi tyče a vysloužil si tak od svého manažera speciální pochvalu za předvedený výkon.

,, Hráči všichni ukazovali, aby si  John oblékl brankářský dres – a on opravdu potvrdil, že má brankářské vlohy, bylo to fantastické.

Měli jsme dostatečný náskok, ale nikdy nevíte, co se může stát. Poradil si s tím velmi dobře.‘‘

,, Ronaldo byl fantastický. Získal odvahu a neustále si říkal o míč.

Na začátku zápasu se mi zdál poněkud neopatrný, pak ale začal dostávat více míčů a to ho uklidnilo. Není typem hráče, který je schopný hrát neustále v jedné linii, potřebuje více prostoru.‘‘

,, S výsledkem jsem velmi spokojen. Výhra  4:0 je neobyčejná a navíc uvažte kolik měl Tottenham šancí !‘‘