Fergie varuje před Rooneym

Sir Alex Ferguson věří, že je Wayne Rooney připraven vystřílet Manchesteru United mistrovský titul.

Zdá se, že díky pauze, kterou Rooneymu Ferguson poskytl, našel Wayne opět svou střeleckou formu.

Rooney na pauzu, kterou mu Fergie dal zareagoval tím nejlepším možným způsobem – vstřelil čtyři góly ve třech posledních zápasech a Sir Alex si je jistý, že Rooney požene jeho tým vpřed v honu za ziskem mistrovského titulu.

,, Myslím, že ho odpočinek povzbudil. ‘‘ řekl Ferguson.

,, Nechali jsme ho stát v zápase proti Pompey a myslím, že to byl velmi cenný poznatek, protože Wayne sám mohl vidět, jak je pro nás nepostradatelný. ‘‘

 

,, Dokonce i jen několika hodinová pauza ho vyburcovala k vynikajícím výkonům. Přišel jako čerstvý hráč a myslím,že to pro nás bylo důležité.

,, Góly, které vstřelil mě utvrzují v názoru, že se teď dostává do své nejlepší formy.‘‘

,, Jestli Wayne dokáže dát v průměru jeden gól za zápas a přidá i další a rozhodující trefy,jak tomu u něj bylo zvykem, tak to bude znamenat zásadní zvrat v sezóně. Zatím jsme se bez jeho gólů obešli, ale jestli potvrdí svou nastávající formu, pak máme opravdu velkou šanci získat titul.‘‘

,, Není střelcem, který jen čeká na přihrávku v pokutovém území.

,, Chce podporovat zálohu a střílet góly zároveň a protože je mu teprve 21 let, nemá dostatečné zkušenosti, aby to zvládl obojí.

,, Chceme vidět jeho rozvoj tím, že bude dávat další a další góly. A to je pekelný rozdíl, protože on je střelec, zakončovatel, o tom není pochyb. ‘‘

Mezitím také vyjádřil jeho překvapení nad tím, že Chelsea nepřivedla žádné nové tváře do svého týmu během lednového přestupového termínu.

Ferguson se obával, že Chelsea možná využije svojí finanční sílu a draftuje někoho nového, aby posílila tlak na zisk titulu, ale byl rád, že José Mourinho nerozšířil svůj kádr.

,, Bylo to překvapující.‘‘ pronesl Ferguson k danému tématu.

,, Abych byl upřímný, už jsem se obával, že podepíší smlouvu s Royem z Rovers ‘‘, zavtípkoval Ferguson.

( Roy of the Rovers je fiktivní komiksová postavička fotbalisty, jehož celé jméno je Roy Race a jehož časopis vychází už od roku 1954 ).

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.