Manchester 4-góly rozdrtil Watford

United hlavne díky skvělému druhému poločasu rozdrtili Watford 4 0.

United se dostali do vedení ve 20.minutě, kdy se z penalty trefil Ronaldo. Pokutový kop byl nařízený potom, co Jay DeMerit stáhl na zem ve velkém vápně Oleho. Šanci na gól měl i Watford, ale Powellův centrovaný míč skončil na tyči. Druhého gólu se fanoušci na Old Trafford dočkali až po 40 minutách hry, kdy si centr Richardsona hlavou srazil do vlastní sítě

Lloyd Doyley. Další góly vstřelili pak v 70. a 71.minutě Larsson s Rooneym.

Bylo to běžné vítězství Fergusonových svěřenců, kteří zaznamenali letos svou 9.domácí výhru v PL a udrželi si na čele 6-bodový náskok. Watford odcestoval na Old Trafford s faktem, že rozdíl bodů mezi United a Hornets je obrovských 42 bodů a také, že nikdy nedokázali vyhrát ligový zápas na Old Trafford.

Hornets už od počátku veděli, že to budou mát proti leaderovi tabulku dost těžké, zvláště s jejich dosavadními výkony v soutěži, ale také s řadou zranění. Hned v první minutě se dostal do šance domácí, když Rooney nahrávkou mezi obránce nahrál Olemu, kterému ale míč odskočil od nohou a Jordan Stewar tak musel odkopávat na roh.

United se ze začátku utkání nikterak nehrnuli dopředu a spíše se snažili zformovat svou hru a zbytečně nekazit přihrávky. Náznakem šance byla hlavička Rooneyho po centru Richardsona, která ani zdaleka neohrozila branku Leeho. United se těžko dostávali přes dobrou denenzívu Watfordu k zakončení.

Gól konečně přišel ve 20.minutě. DeMerit v 16-ce stáhl za dres Solskjaera a rozhodčí Mike Dean neváhal a ukázal na značku pokutového kopu. Jak dříve zmínil Sir Alex, že penalty budou zahrávat Ronaldo nebo Saha a při absenci franouzského útočníka se k 11-ce postavil Ronaldo, který poslal Leeho na opačnou stranu a poslal United do vedení.

Jedinou výhru zaznamenali Hornets na Old Trafford, v roce 1978 , tehdy jako tým z třetí divize. Nevypadalo to, že by se historii měli opakovat, ale když Powell poslal do malého vápna ze začátku jednoduchý centr, který se pak najednou stočil za zádá Kuszczaka a skončil na jeho zadní tyči, celý stadion ztichnul. Naštěstí to byla téměř jediná gólová šance Watfordu v tomto zápase.

Na konci prvního poločasu dvakrát hlavičkoval nad břevno Nemanja Vidic po rohových kopech Michaela Carricka. Jednu pěknou střelu vyslal na bránu i Kieran Richardson, nebýt teče obránce, byl by to nádherný gól. Tak jen střela skončila pár centimetrů nad břevnem.

Začátek druhého poločasu United začali mnohem lépe jak ten první a v 60.minutě se mohli radovat z druhého gólu po akci Oleho,Wazzi a Richardsona.Mladý anglický záložník po nahrávce Rooneyho chtěl najít na přední tyči Ronalda, před kterým ale musel hlavičkou odvrátit míč Doyley,no a při jeho smůle hlavičkoval do své sítě. Za tuto hlavičku by se nemusel stydět žádný jiný hráč. Skóre tedy bylo 2 0.

V 66.minutě sáhl Fergie k prvnímu střídání,když Henrik Larsson vystřídal Oleho. Sotva se tento švédský veterán dostal k míči, poslal ho nekompromisně do sítě. Začal akci a sám ji i dkončil. Pár metrů před vápnem nahrál Rooneymu, naběhl si mezi obránce, Rooneymu mu geniálně přihrávku vrátil a Larsson chladnokrevně před vybíhajícím brankářem poslal míč do sítě. O minutu později se měnilo skóre naposledy. Ronaldo elegantně poslal lobem za obranu míč na Rooneyho, který si míč zpracoval, podíval se a přehodil brankáře. 4-0.

Na konci utkání mohl završit debakl Ronaldo, ale přízemní střelou nastřelil jen tyč.

Man Utd: Kuszczak, Neville, Ferdinand, Vidic (Silvestre 75), Heinze, Ronaldo, O’Shea, Carrick (Brown 75), Richardson, Rooney, Solskjaer (Larsson 66).
Subs Not Used: Van der Sar, Park.

Booked: Vidic, Heinze.

Goals: Ronaldo 20 pen, Doyley 61 og, Larsson 70, Rooney 71.

Watford: Lee, Mariappa, Doyley, DeMerit, Stewart, Smith (Williamson 72), Bangura, Francis, Powell (Hoskins