Manchester United – Portsmouth 2:1 (0:0)

Manchester United zvítězil ve 4. kole FA Cupu nad Portsmouthem 2:1 a postupuje do dalšího kola.

V brance United nastoupil Tomasz Kuszczak a v útoku pak duo Larsson, Solskjaer. Jako první zahrozil v 5. minutě Hughes, ale jeho střela z dálky se mezi tři tyče nevešla. V 11. minutě si Kuszczak poradil se střelou Garyho O’Neila. V 12. minutě zahrával rohový kop Ryan Giggs, hlavičkoval Nemanja Vidic a i když Pedro Mendes vykopl míč už za brankovou čarou, rozhodčí branku nezunal. O minutu později nepřesně hlavičkoval Ferdinand po rohu Giggse. V 31. minutě střelou z dálky minul branku Pedro Mendes. V 38. minutě zahrával rohový kop opět Ryan Giggs a skvěle hlavičkoval Michael Carrick, ale brankář James jeho pokus vytěsnil nad branku. Ke konci prvního poločasu ještě nad pálil Park Ji-Sung.
Hned v úvodu druhého poločasu hlavičkoval Linvoy Primus, pro Manchester naštěstí nad. V 49. minutě si brankář James poradil se střelou Garyho Neville z 25ti yardů. V 56. minutě sice z voleje prostřelil Henrik Larsson anglického brankáře, kvůli ofsajdu ale gól neplatil, ale jak později ukázaly televizní záběry, o ofsajd se nejednalo. V 59. minutě musel James vytáhnout nad branku skvělou střelu Paula Scholese. O minutu později nevyzrál na Jamese ani Larsson, kterému přihrával Michael Carrick. V 65. minutě neuspěl se svojí hlavičkou ani Nemanja Vidic. V 77. minutě se Manchester konečně dostal do vedení – Ryan Giggs přihrál před branku volnému Waynu Rooneymu, který nahradil na hřišti Solskjaera, a ten se nemýlil – 1:0. V 83. minutě přidal Rooney další gól – skvělým obloučkem do levého horního rohu překonal Davida Jamese – 2:0. V 87. minutě se Portsmouthu podařilo snížit, když střídající Nwanko Kanu tečoval střelu Pedra Mendese. V závěru utkání ještě mohl pojistit výhru United Park, ale jeho střelu zastavila tyč. Manchester tak nakonec zvítězil 2:1 a postupuje do dalšího kola.