Dong Fangzhuo podepsal nový kontrakt

Čínský reprezentační fotbalista Dong Fangzhuo podepsal s Manchesterem United novou smlouvu a může už nastoupit v sestavě Red Devils v soutěžním utkání.

Dong Fangzhuo strávil poslední dva a půl roky na hostování v belgickém fotbalovém klubu Royal Antverpy, kde se mu střelecky dařilo a v 61 zápasech nastřílel celkem 35 branek. Minulý rok v prosinci dostal potřebné pracovní povolení a může tak hrát za Manchester United v soutěžních zápasech. Sir Alex Ferguson je rád, že Dong přibyl do prvního mužstva United. Dong navíc podepsal s Manchesterem novou smlouvu do roku 2010 a na Old Trafford bude nastupovat v dresu s číslem 21. Dong se tak brzy stane prvním čínským hráčem, který kdy za Manchester United nastoupil. Dong do Manchesteru přišel už v lednu 2004, ale nedostal pracovní povolení a tak mohl za United hrát pouze v přátelských utkáních. Ferguson dodává, že Dong má na Old Trafford budoucnost.

"Všichni jsme velmi rádi, že konečně dorazil a může za nás hrát. V Royal Antverpy strávil skvělé 2,5 roky a ukázal, že hraje s velkým klidem a odhodláním. Je velmi rychlý a atletický a když bude trénovat s naším prvním mužstvem, může se pouze zlepšovat", řekl Sir Alex Ferguson na oficiálních webových stránkách klubu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.