Představujeme mladíky United: Ben Amos

Postupně vám tady budu dávat info o každém mladém hráči Manchesteru United. Začínáme u Bena Amose.

BEN AMOS

Datum a místo narození: 10. dubna 1990, Macclesfield
Pozice: Brankář
Příchod do United: červenec 2006

Silné stránky: Myslím si, že jsem dobrý ve vzduchu a také mám dobrou agilitu, dobře si umím vybrat pozici a dobře čtu hru. Dobře i likviduji střely a snažím se před sebou organizovat obranu.

Kde se můžu zlepšit: Hodně pracuji na přihrávkách – snažím se zakládat útoky. Ale hlavní věc je ta, že často i ve svém volném čase, trénuji přesnost odkopů na delší vzdálenosti.

Hráč v klubu, kterého obdivuji: Pracoval jsem zde s hodně brankáři jako třeba s Tomem Heatonem a Tommy Lee, který odešel do Macclesfieldu, a také Tim Howard. Všichni tito brankáři mi dali spoustu rad. Hodně jim vděčím, kde teď sem. Hodně mi pomohli.

Život v United: Už od dětství jsem byl velkým fanouškem Manchesteru United. Moje celá rodina fandí United. Z Crewe jsem byl propuštěn, když mi bylo deset let a do United jsem přišel, když mi bylo jedenáct. Zpátky už se nedívám.

Poprvé, kdy jsem byl spatřen: Když jsem byl v Crewe, chytal jsem za ně, ale pro místní tým jsem hrál v poli. Dostal jsem se do posledního zápasu sezóny a potřebovali jsme porazit jeden dobrý klub, aby jsme vyhráli ligu. Za místní tým jsem hrál celou sezónu ve středu zálohy, ale náš brankář se zranil a já jsem musel jít do branky. V zápase jsme pak kopali penaltu a já jsem je vždycky kopal, takže jsem se k ní postavil a proměnil jsem ji. Vyhráli jsme 3:2 a vyhráli ligu. Když jsem nasedl do auta, abych jel domů, otec a matka mi řekli, že skaut United mě chce na zkoušku. Ale ten zápas jsem nevyhrál jenom já. Nemohli jsme pak najít cestu k tréninkovému hřišti, už jsme mysleli, že to vzdáme a pojedeme domů, ale nakonec jsme se tam nějak dostali.

Za pět let budu: Pořád si určuju cíle. Doufám, že jednou budu bojovat o post v prvním týmu United. Toto chci nejvíce, hrát za klub. Jinak bych zde nebyl. Musím ale tvrdě dřít. Pokud by se mi tady nedařilo, rád bych hrál za jiný tým v Premier League.

Popiš se třemi slovy: Odhodlaný. Ambiciózní. Sebejistý.

Nejlepší moment ve fotbalové kariéře: Asi když jsem nastoupil za anglický národní tým do 17ti let. Také mám skvělé vzpomínky tady na Manchester, když jsme se před pár roky dostali do finále Premier Cupu. Na finále jsem se zranil, ale byla to skvělá zkušenost.

Nejhorší okamžik: Pár už bylo. Každý brankář má noční můry během své kariéry. Jednou v zápase proti Boltonu jsem hodně špatně přihrál a oni z toho dali branku. Ale to se brankářům může stát. Musíte se z toho do příště ponaučit.

Oblíbené další sporty: Jsem takový všeobecný sportovec. Mám rád skoro všechny sporty. Mám rád tenis, stolní tenis, basketbal…prostě všechno. Teď jsem se navíc zaměřil na golf, ale moc mi to nejde. Jako dítě jsem s rodiči jezdil na dovolené, kde jsme provozali hodně druhů sportů, abych byl šťastný a měl radost. Otec a matka mě často museli donutit, abych šel pojíst, protože jsem byl pořád venku.

Oblíbený film: Zprávař: Příběh Rona Burgundyho. Will Ferrell je legenda.

Oblíbená muzika: Všichni fotbalisté mají rádi dance a R’n’B‘, takže často jste stejní. Na svém iPodu mám všechno od R’n’B‘ po Coldplay. Nemám rád operu a nemusím ani rock. Ale můžu třeba hudbu 80tých let nebo stadium rock.

TV: Futurama

Nejlepší hráč na tréninku: Asi Magnus Eikrem, často spolu trénujeme o po tréninku. Trénuje se mnou hlavně střelbu a přihrávky, já se snažím, co nejvíce střel pochytat a pak mu přihrávám.

Nejhorší hráč na tréninku: (Smích) Febien Brandy to trochu fláká. Záleží, zda fantazíruje nebo ne. Štulpny má často navlečeny pouze ke kotníkům a tak mu čouhají chrániče.

Největší vtipálek: Jimmy Derbyshire často vymýšlí nějaké vtípky. Jednou jsem otevřel svojí skříňku a moje tenisky byly v pytli plného vody.

Kdo se nejlépe a nejhůře obléká: Jimmy nejhůř. Nejlépe kromě mě asi Daniel Galbraith.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.