Ronaldo vyhlášen nejlepším sportovcem Portugalska

Ofenzivní hráč Manchesteru United Cristiano Ronaldo byl vyhlášen nejlepším sportovcem Portugalska za rok 2006. Ronaldo tak předstihl Jose Mourinha, který skončil až na třetím místě.

Anketu pořádal portugalský deník A Bola a Ronaldovi se rozhodl udělit první cenu za jeho výkony a šíření portugalského fotbalu ve světě.

"Jsem strašně rád, že jsem získal tuto cenu a ve svých dobrých výkonech chci pokračovat i v roce 2007", řekl 21letý Cristiano Ronaldo.

Manažer Chelsea Jose Mourinho, který tuto cenu vyhrál v roce 2004, skončil až na třetím místě. Na druhém místě se umístil portugalský útočník Benficy Lisabon Nuno Gomes. Cristiano Ronaldo byl hodně v létě kritizován za to, že se na MS v Německu "postaral" o to, že byl vyloučen Wayne Rooney v utkání právě proti Portugalsku. Ronaldo ale tvrdou kritiku zvládl a v letošní sezóně předvádí skvělé výkony. V posledních čtyřech utkání v Premier League nastřílel celkem šest branek. Za portugalskou reprezentaci už Ronaldo odehrál celkem 36 utkání a legenda Manchesteru United Sir Bobby Charlton hráče tipuje na zisk trofeje pro nejlepšího fotbalistu v Portugalsku v roce 2007.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.