Evra: Fergusonovi moc děkuji

Obránce Manchesteru United Patrice Evra uvádí, že nikdy neuvažoval o odchodu z Old Trafford i přesto, že jeho začátky v Anglii byly hodně těžké.

Francouzský obránce Patrice Evra přišel do Manchesteru United tento rok v lednu z francouzského klubu AS Monaco, ale začátky v novém klubu byly hodně težké. Hráči se nedařilo a nemohl se dostat do prvního týmu Manchesteru United. Nyní už se ale Patrice adaptoval na životní styl v Anglii a pravidelně nastupuje v základní sestavě Red Devils.

"Nikdy jsem nepoznal Guy Rouxe, ale věřím, že Sir Alex Ferguson a on používají stejné metody. Ferguson chce být k hráčům velmi blízký a snaží se je chránit. Je to otec celého týmu. Věděl, že začátky pro mne byly velmi těžké, ale on přemýšlel o mé budoucnosti. Řekl mi: Pat, příští sezónu mi ukážeš ze sebe to nejlepší. Nikdy jsem neuvažoval o odchodu. Kdybych odešel, bral bych to jako porážku. Musím poděkovat také Louisu Sahovi a Mikaelu Silvestremu, kteří mi hodně pomohli. Mikael mi pomáhal adaptovat se na život v Anglii. Nikdy jsem nepoznal tak profesionálního hráče jako je on. Nezměnil jsem svůj styl, prostě se cítím silnější než dříve a to mi dává větší důvěru. Po jednom zápase, kdy jsem moc neútočil mi Ferguson řekl: Pat, proč jsem tě koupil? A já odpověděl: Abych útočil. A on řekl: Tak co děláš?", řekl Patrice Evra pro L’Equipe.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.