Report: United 3 Reading 2

Na Old Trafford dnes zavítal tým,který nás v září obral o body na Madejski Stadium a v minulém kole dokonce na Stamford Bridge remizoval 2 :2 s Chelsea.

Po dvou gólech Ronalda v druhém poločase a jedné brance Oleho v prvním poločase jsme porazili Reading 3 2. Fergie za stavu 3 1 potom,co dostal červenou Sam Sodje, stáhl ze hřiště Ronalda a Rooney v domění, že zápas je už rozhodnutý. Nakonec v nastaveném čase po obrovské hrubce Silvestre v pokutovém území snížil gólem Lity na 3 2 a v posledních sekundách z tohoto zápasu bylo nakonec pěkné drama. Mickey vyprodukoval velkou hrubku v nastaveném čase už ve dvou zápasech po sobě a tím si tak dost zkomplikoval boj aspoň o místo na lavičce náhradníků.

I přes chybějícího Scholese a Vidice, kteří pykali za suspendaci kvůli 5-žlutým, Fergie nasadil do základu Rio Ferdinanda, který v minulém zápase odpočíval a Michaela Carricka, které předchozí tři zápasy vynechal kvůli zranění kotníku. Gabriel Heinze nahradil na lévém kraji obrany Patrice Evru a Ronaldo nastoupil od začátku místo Darrena Fletchera.

Hned ze začátku jsme si vytvořili velký tlak a pozornost brankáře Readingu dvakrát prověřil Ronaldo. Nejprve po rohu trefil hlavou břevno a pak po sprintu z levé strany strany ohrozil čelil tváří tvář Hahnemannovi, který ale jeho střelu vyrazil. I přes velký počáteční tlak United, Reading byl zdatným soupeřem. Neuplynula ani půl hodiny od začátku zápasu a Ronaldo opět nebepečně hlavičkoval. Michael Carrick zahrával rohový kop,na který si naběhl Portugalec a takovou lehkou hlavičkou do středu brány pořádně vystrašil hostujícího brankáře. O gól z dorážky se pokoušel Ole, ale balón před ním odvrátil obránce Readingu.

Po 33.minutách se konečně světelná tabule na Old Trafford rozsvítila. Na levé straně zakombinovali dva hráči United,přesněji Park s Ronaldem. Korejský reprezentant nahrál míč Ronaldovi, kerý si před obráncem Readingu zatancoval s míčem a pak centrem z jednoho kroku našel ve vápně hlavu Oleho a ten poslal Manchester do vedení. O pár minut později fauloval Gabriel Heinze a hráči Readingu zahrávali přímý volný kop z 35 yardů. Tato standartka zprvu nevypadala tak nebezpečně, jak nakonec dopadla. Van Der Sar špatně odhadl situaci a špatně vyběhl. Toho využil Sonko, který hlavičkou poslal míč do prázdné branky. Po poločase to tedy bylo 1:1.

Fergie zareagoval a poslal na hřiště Giggsyho, který nahradil Parka. Na začátku druhé 45-minutovky jako první ohrozil bránu Readingu Rooney, který se pokoušel o střelu z dálky. No, jeho střela letěla nad břevno a postrádala dost přesnosti. V 58.minutě přišel druhý gól United v zápase. Rozběhnutý Giggs nahrál Rooneymu, který pohlednou a rychlou přihravkou nahrál Olemu, který obešel obránce Readingu takovou rychlostí, jako by mu nebylo 33 let, ale o 10 méně, potáhl míč a přízemní střelou trefil tyč. Balón se naštěstí odrazil před bránu k dobře postavenému Ronaldovi a ten zvýšil na 2:1.

V 70.minutě dostal po faulu na Rooneyho,který by jinak šel sám na Hahnemanna, druhou žlutou kartu v zápase a šel tak předčasně do sprchy. O pár minut později toho dokázali hráči United využít. Po centru Giggsyho za obranu Readingu se(i když z ofsajdu) trefil Ronaldo a vstřelil tak svůj 6.gól ve třech zápasech.

V nastaveném čase nám ještě zavařil Silvestre,když vyprodukoval ve velkém vápně obrovskou hrubku,když nedokázal odkopnout jednoduchý míč a promáchl se. Toho dokonale využil Lita a dal Van Der Sarovi housle. I přes tento gól se už nic naštěstí nestalo a my tímto zápasem a hlavně třemi body zakončili veleúspěšný rok 2006. Teď už jen popřát Siru Alexovi všechno nejlepší k jeho 65.narozeninám a hlavně, aby na lavičce United vydržel co nejdéle.

Team Line-ups

United: Van der Sar, Brown, Ferdinand, Silvestre, Heinze, Ronaldo (Fletcher, 78), O’Shea, Carrick, Park (Giggs, 46), Rooney (Richardson, 78), Solskjaer.
Subs not used: Kuszczak, Saha.

Reading: Hahnemann, Murty (c) (Sodje, 59), Gunnarsson, Sonko, Ingimarsson, Shorey, Little (Seol, 67), Sidwell, Harper, Lita, Doyle (Hunt, 73).
Subs not used: Oster, Federici.

Attendance: 75,910