Fergie po zápase s Wiganom

Sir Alex Ferguson chváli svojich zverencov, že dokázali vyhrať nad Wiganom aj cez to, že im chýbali piati hráči zo základnej zostavy.

Fergie do zostavy nezaradil Garyho Nevilla, Ria Ferdinanda, Louis Sahu, Ryana Giggsa a Cristiana Ronalda, i keď boli všetci fyzicky v poriadku. Po bezgólovom prvom polčase, v ktorom si naši hráči vytvorili niekoľko sľubných šancí, do druhého polčasu nastúpil Cristiano Ronaldo a v priebehu 5 minút zvrátil zápas na stranu United, keď sa dva razy zapísal do streleckej listiny.

”Najdôležitejšia vec je, že sme vyhrali,” povedal Fergie pre Sky Sports. ”Urobili sme niekoľko zmien, ktoré boli taktiež dôležité, pretože musím využiť celú šírku môjho kádra. Je to ich príležitosť doniesť do tímu čerstvú krv. Čaká nás náročný program, ale myslím si, že máme tím, ktorý sa s tým dokáže vysporiadať.”

Po domácej remíze Chelsea s Readingom 2 – 2, máme na čele tabuľky štvorbodový náskok, no Fergie sa nechce starať do ich vecí, ako to robí kormidelník FC Chelsea Jose Mourinho.

”V týchto dňoch nás budú čakať náročné zápasy a tak sa na ne musíme sústrediť,” dodáva. ”Musíte sa zregenerovať tak, ako sme to urobili my, minulý týždeň po prehre s West Hamom. V sobotu a dnes sme ukázali, že sa môžeme vrátiť späť na víťaznú cestu, lebo na to máme charakter a túžbu dokázať to. Jose (Mourinho) minulý týždeň povedal, že do konca sezóny ešte body stratíme. Ale nepochopil, že sa to môže stať aj jemu, je to futbal a v ňom sa to stáva. V súťaži dúfaš, že si dosť silný na to, aby si nestrácal príliš veľa bodov a tiež dúfaš, že môže vyhrať ligu.