Manchester United – Wigan 3:1 (0:0)

Manchester United v 20. kole Premier League porazil na Old Trafford Wigan 3:1 hlavně díky dvěma brankám Cristiana Ronalda

Sir Alex Ferguson nechal odpočívat hned několik opor týmu – v základní sestavě se neobjevili hráči jako Gary Neville, Rio Ferdinand, Cristiano Ronaldo, Ryan Giggs nebo Louis Saha. Jako první zahrozil v 2. minutě utkání Park, ale z dálky pálil vedle. V 6. minutě se po přihrávce Browna dostal ke střele Rooney, toho ale vykryl brankář Kirkland. V 13. minutě střílel zblízky Scholes po přihrávce Silvestreho, ale Kirkland jeho pokus chytil. V 24. minutě z dálky napřáhl obránce Evra, ale minul. O několik málo minut později střílel Rooney, ale hodně nad. V 31. minutě se dostal ke střele opět Rooney, ale ani tentokrát branku hostů netrefil. V 40. minutě se do míče opřel Scholes, ale Kirkland neměl s jeho pokusem větší problémy. V 42. minutě hlavičkoval Solskjaer po centru Rooneyho, ale brankář Kirkland byl opět úspěšný. Do druhého poločasu nastoupil Cristiano Ronaldo a hned to bylo znát. V 47. minutě zahrával rohový kop Scholes a Ronaldo hlavou skóroval – 1:0. O minutu později střílel Solskjaer, ale vedle. V 50. minutě fauloval Teale v pokutovém území Parka a kopala se penalta. Tu sice Ronaldo neproměnil, ale z dorážky se už nemýlil – 2:0. V 59. minutě Manchester přidal další gól – Rooney hlavou přenesl míč na Solskjaera a ten pravačkou překonal Kirklanda – 3:0. V 66. minutě poprvé vážněji zahrozil Wigan – po přímém kopu Kilbane hlavičkoval Matt Jackson, ale Van der Sar byl na místě. V 67. minutě z 12ti yardů pálil Solskjaer, ale nad. V 76. minutě skvěle vypálil Rooney, ale trefil břevno hostující branky. V 78. minutě hlavičkoval bulharský reprezentant Todorov, ale nepřesně. V 84. minutě z dálky vystřelil Cotterill, ale minul. V závěru utkání fauloval v pokutovém území Mikael Silvestre Davida Wrighta a rozhodčí nařídil penaltu. Tu proměnil Leighton Baines tvrdou střelou doprostřed branky. Manchester tak nakonec vyhrál 3:1 a na druhou Chelsea už má náskok čtyři body.

47. a 51. Ronaldo, 59. Solskjaer – 90. Baines (pen)

Van der Sar – Evra (70. Heinze), Vidic, Silvestre, Brown – Park, O’Shea, Scholes (62. Richardson), Fletcher (46. Ronaldo) – Rooney, Solskjaer