Preview Manchester United – Wigan Athletic

zítra odpoledne náš čeká soupeř, který v minulém kole málem obral o dva body našeho nejvážnějšího konkurenta v boji o titul ? ChelseaSvěřenci Paula Jewella přišli v sobotním zápase s Chelsea o bod až v nastaveném čase, kdy Scums poslal do vedení Arjen Robben. Domací Wigan dokázal smazat dvougólové manko po dvou brankách bývalého scousera Heskeyho, ale jak je to u Chelsea zvykem, z vítězství se radovala až po gólu v nastavení.

Hráči Chelsea ještě než nastoupili na trávník na JJB Stadium, už veděli výsledek z Villa Parku a tak pro ně nic jiného než tři body nebylo přijatelné. Naopak United si po dvou gólech Ronalda a jedné brance „pozdimu“ Scholese připsali 3 body do tabulky a potvrdili tak svoji suveneritu.

Alex Ferguson bude v tomto zápase postrádat kvůli karetnímu trestu Nemanju Vidice a Paula Scholese, kteří v minulém zápase obdrželi 5.žlutou kartu v sezóně. Dále také zraněného Michaela Carricka, který by ale měl být do zápasu s Readingem OK.

Na stoperovi by se měl tedy vedle Rio Ferdinanda objevit Wes Brown a na místě Scholesyho John O´Shea. Dá se tedy očekávat, že naše záloha nastoupí ve stejném složení jako tomu bylo v loňském jaře – Ronaldo-Giggs-O´Shea-Park

Do základní sestavy by se měl vrátit Wayne Rooney, kterého nechal na lavičce SAF jednak kvůli únavě, ale také kvůli rodinnému úmrtí a poslal ho na hřiště až na posledních 20 minut.

Formu Wiganu z posledních 8 zápasů není nijak oslnivá. Wigan totiž vyhrál v těchto zápasech pouze jednou a los jim jako vánoční dárek přidělil hned posobě momentálně dvě nejlepší mužstva v lize. Na marodce má momentálně 13.tým tabulky 4 hráče, přičemž Valencia by měl být v zítřejším zápase už v pořádku. Stále zraněný je také nejlepší střelec Wiganu Henri Camara a trenér Jewell také nemůže počítat s Lee McCullochem, který si odpykává dvouzápasový trest.

Man Utd: Van der Sar, Neville, Ferdinand, Evra, Ronaldo, Fletcher, Park, Saha, Giggs, Kuszczak, Brown, Rooney, O’Shea, Silvestre, Heinze, Solskjaer, Richardson.

Wigan: Kirkland, Jackson, Hall, Kilbane, Cywka, Johansson, Landzaat, Heskey, Boyce, Cotterill, Skoko, Baines, De Zeeuw, Wright, Todorov, Teale, Pollitt.

zdroj:bbc.co.uk;skysports.com 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.