Manchester United – Manchester City 3:1 (2:0)

Manchester United porazil v 17. kole Premier League v městském derby Manchester City na Old Trafford 3:1 a momentálně vede tabulku Premier League o 9 bodů.

Před začátkem utkání Cristiano Ronaldo převzal cenu pro nejlepšího hráče Premier League za měsíc listopad. Manchesteru United se vstup do utkání náramně vydařil a už v 6. minutě se dostal do vedení, když Cristiano Ronaldo skvělým pasem za obranu City našel Wayna Rooneyho a ten skóroval – 1:0. V 7. minutě střílel z dálky Barton, ale nad. V 24. minutě dobře vypálil Rooney, ale Weaver jeho střelu vyrazil. O chvíli později střílel Samaras, ale Van der Sar jeho střelu zlikvidoval. V 27. minutě střílel z dálky Barton, ale Van der Sar si s jeho pokusem poradil. V 37. minutě z 25ti yardů vypálil Ronaldo, ale Weaver byl pozorný. V 41. minutě se ke střele dostal Saha, ale minul levou tyč hostující branky. V 43. minutě po rohovém kopu Bartona se ke střele dostal Samaras, ale minul. V 45. minutě Manchester zvýšil své vedení – po chybě v obraně Manchesteru City usměrnil přihrávku Heinzeho do sítě Louis Saha, který doslova prostřelil Weavera – 2:0. V 48. minutě vystřelil Rooney, ale Isaksson, který o poločase nahradil zraněného Weavera, jeho pokus zlikvidoval. V 49. minutě se ke střele dostal Ireland, ale Van der Sar míč vyrazil. V 53. minutě opět pálil Rooney, ale i tentokrát Isaksson jeho střelu vyrazil. O chvíli později pálil Saha, ale jeho střela šla nad. V 57. minutě se do dobré příležitosti dostal Ryan Giggs, ale jeho střelu vyrazil švédský brankář na roh. O chvíli později hlavičkoval po centru Giggse Ferdinand, ale vedle. V 59. minutě zkoušel z dálky Van der Sara překvapit Ireland, ale mířil nad. V 62. minutě se dostal do výhodné pozice Rooney, ale Isaksson byl na místě. V 66. minutě opět střílel aktivní Rooney, ale Isaksson opět jeho střelu vyrazil. V 69. minutě centroval Giggs a hlavičkoval Rooney, ten ale svůj souboj s Isakssonem opět prohrál. V 72. minutě se po přihrávce Irelanda dostal ke střele Trabelsi a umístěnou střelou nedal Van der Sarovi šanci – 2:1. V 78. minutě centroval Neville, ale Vidic hlavičkoval nad. O minutu později hlavičkoval Samaras, ale také nepřesně. V 84. minutě se po přihrávce Rooneyho střelecky prosadil Ronaldo, i když byl asi v ofsajdu – 3:1. V 89. minutě hlavičkoval po centru Giggse Rooney, ale nepřesně. Poté byl ještě vyloučen Corradi. Závěr utkání si už United pohlídali a zaslouženě vyhráli 3:1.