Manchester United – Benfica Lisabon 3:1 (1:1)

Manchester United porazil v posledním kole základní skupiny Ligy Mistrů Benficu Lisabon na Old Trafford 3:1 a postoupil do osmifinále soutěže.

Do sestavy United se vrátil Michael Carrick, na levém kraji obrany nastoupil Patrice Evra. Jako první zahrozil v 7. minutě utkání Ronaldo, ale mířil vedle. V 10. minutě se po rohovém kopu Giggse dostal ke střele Ferdinand, ale brankář Quim jeho střelu vyrazil. Benfica poprvé zahrozila v 27. minutě a hned z toho byl gól – Simao přihrál Nelsonovi a ten střelou do rohu branky nedal Van der Sarovi šanci – 0:1. V 29. minutě se k přímému kopu postavil Ronaldo a jeho střelu musel Quim vytáhnout nad břevno. V 30. minutě se dostal k hlavičce Saha, ale Quim vyrazil. V 31. minutě střílel Saha, ale minul branku hostujícího brankáře. Manchester poté Benficu totálně zatlačil, ale stále nemohl vyrovnat. V 41. minutě se ke střele dostal Ronaldo, ale Quim jeho slabou střelu v pohodě chytil. V 45. minutě zahrával přímý kop Ryan Giggs, hlavičkoval Nemanja Vidic a míč skončil v síti – 1:1. Poločas tak skončil remízou 1:1. V 50. minutě z dálky zkoušel štěstí Petit, ale hodně minul. V 52. minutě se po centru Carricka dostal k hlavičce Rooney, ale mířil nad. V 61. minutě se už Manchester dostal do vedení – na centr Ronalda si naběhl Ryan Giggs a překonal portugalského brankáře – 2:1. Na hřiště se poté dostal Gabriel Heinze, který nahradil zraněného Patrice Evra. V 69. minutě z dálky pálil Nuno Assis, ale vedle. V 74. minutě Manchester pojistil své vedení – rohový kop zahrával Darren Fletcher a Louis Saha hlavičkou skóroval – 3:1. V 78. minutě zahrával z velké dálky přímý kop Simao, ale Van der Sar si s jeho pokusem v klidu poradil. V 82. minutě střílel po odraženém míči Rooney, ale Quim vyrazil jeho pokus na roh. V 83. minutě střílel Vidic, ale Quim byl pozorný. V 87. minutě ještě střílel Rooney, ale mimo. Závěr utkání si už Manchester pohlídal a zvítězil tak 3:1.