Ferguson vysvětluje, proč vybral Larssona

Sir Alex Ferguson popisuje Henrika Larssona jako nejlepší možnost, kterou mohl přidat do útoku Manchesteru United a jak se transakce zrodila.

Henrik Larsson přijde do Manchesteru United na hostování v lednu příštího roku ze švédského klubu Helsingborg a v útoku Manchesteru United by tak měl zvýšit konkurenci. Sir Alex Ferguson už dříve vyhlásil, že se bude po některém z útočníků poohlížet a nyní padla volba na Henrika Larssona.

"Hledali jsme někoho, kdo by mohl přijít a myslím, že jsme bezpochyby zvolili tu nejlepší variantu. Stuart Baxter (trenér Helsingborgu) je kouč a náš šéf skautingu Jim Lawlor se Stuartem pracoval v Jižní Africe. Když jsme se radili, co v lednu podniknout, Jim Lawlor zmínil Henrika Larssona a jelikož je nyní ve Švédsku zimní přestávka, byla by to skvělá příležitost. Mluvili jsme se Stuartem Baxterem a on nás doporučil vedení klubu. Pracovali jsme na tom asi měsíc a nyní jsme velmi, ale velmi rádi, že jsme se dohodli. Bude u nás hostovat do poloviny března, kdy je ve Švédsku zimní přestávka, i když momentálně se tam hraje Royal League, ale přesvědčili jsme je, aby jsme ho mohli na určitý čas získat", řekl Sir Alex Ferguson.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.