Najlepšie derby 90. rokov

Tento zápas medzi United a City, bol jeden z najvzrušujúcejších derby zápasov všetkých čias. Tento megazápas sa konal 7. novembra 1993 na domácom štadióne Manchestru City.Fans City boli pred zápasom v dobrej nálade, pretože všetky obchody s tureckým zbožím boli vypredané. Mali na to istý dôvod. Pri začiatku zápasu hádzali turecké dresy po hráčoch United, ktorí práve vychádzali z tunela. Týmto spôsobom reagovali na zápas United, ktorý odohrali pred štyrmi dňami v Istanbule. Boli sme vyradený z Európskeho pohára tureckým Galatasarayom a King Eric bol vylúčený a zaplnil titulky anglických denníkov.

City do zápasu vkročili suverénne a už po niekoľkých minútach viedli 2-0. Prvý gól City sa zrodil veľmi jednoducho. Dennis Irwin urobil chybu v strede poľa, ktorú využil Sheron a po 60 metrovom šprinte po pravej strane, zacentroval na hlavu Nialla Quinna, ktorý už nemal problém umiestniť loptu do Schmiechelovej brány, ktorý si myslel, že lopta pôjde vedľa brány. Druhý gól sa zrodil po polhodine hry, keď sa pre zmenu po ľavej strane vybral na výlet Steve McMahon a opäť presným centrom našiel Quinna, ktorý zaznamenal druhý gól v zápase. V tomto momente to s United nevyzeralo veľmi dobre a to ešte minútu pred druhým gólom, Peter Schmeichel zachránil čistú šancu Davida Whita.

Druhý polčas bol úplne odlišný od prvého a hráči United vkročili do druhého polčasu ako vymenení. I keď si United vytvorili veľký tlak, potrebovali kúsok šťastia na to, aby sa vrátili do zápasu. Micheal Vonk urobil fatálnu chybu, keď chcel vrátiť loptu späť na brankára Cotona, ale tak nepodarene, že skončila pri nikom inom, ako pri Ericovi Cantonovi. King Old Traffordu už v takýchto chvíľach vedel, čo s loptou a jednoducho zakončil. United zostávalo len necelých 15 minút a tak Fergie vytiahol fanúšikmi žiadaného Ryana Giggsa. Bolo to niečo neskutočné, behom sekundy poslal presný časovaný pas na Erica Cantonu a ten vyrovnal na 2-2. Bol to jednoducho zápas Erica Cantonu, ktorý ukázal svoju veľkosť.

Nadstavovali sa tri minúty zápasu, Lee Sharpe uvoľnil voľného Dennisa Irwina, ktorý poslal pas na Sparkyho, ale ten bohužiaľ nedal. Celkovo Markovi tento zápas nevyšiel. Všetci na štadióne už boli zmierení s remízou, ale práve Mark Hughes bol v pozadí tretieho gólu United, keď jeho strelu ešte brankár Citiziens vyrazil, ale dobre postavený Keano dorazil loptu do siete a razom bolo 3-2 pre United. O minúte neskôr sa ozvala rozhodcovská píšťalka a fans City nemohli uveriť vlastným očiam. United po skvelej 45- minútovke otočili z 2-0 na 2-3 a ukázali, že v Manchestri sú stále najlepší.

MANCHESTER CITY: Coton, Edgehill, McMahon, Curle, Phelan, Kernaghan, Vonk, White, Sheron,
Flitcroft, Quinn

MANCHESTER UNITED: Schmeichel, Parker, Irwin, Pallister, Bruce, Sharpe, Ince, Keane, Hughes, Cantona, Kanchelskis (Giggs)