Report:Zápas dvou bratrů a kapitánů vyhrál Gary

Včera jsme nastoupili s několika změnami v sestavě a uštědřili Evertonu trochu krutou prohru 3:0.

Alex Ferguson poslal do zápasu s Evertonem hodně odlišnou sestavu, než tu, která nastoupila do zápasu s Chelsea. V základní 11-ce udělal Ferguson hned 5 změn. Gabriela Heinzeho nahradil na levém kraji obrany Patrice Evra, Paula Scholese ve středu zálohy John O´Shea, Mikael Silvestre nahradil Nemanju Vidice, Darren Fletcher na pravém kraji zálohy Cristiana Ronalda, který se při absenci Louise Sahy posunul do útoku a nakonec poslední změnu – Ryana Giggse nahradil na levém kraji zálohy Kieran Richardson.

No,když jsem viděl zhruba půlhodiny před zápasem tuto sestava a obzvlášť,když jsem v ní viděl jméno Richardson, tak jsem dopředu věděl, že to bude pro nás dost těžké zvítězit. V tomto zápase nemohl nastoupit brankář Tim Howard, který právě z Manchesteru před sezónou odešel do Evertonu na hostování a do brány se tak postal Richard Wright, který nastoupil v tetó sezóně vůbec k prvnímu ligovému zápasu. Tofees mimojiné chyběli i zranění klíčoví hráči Johnson s Cahillem,kteří byly letos hlavními tahouny liverpoolského týmu.

Jako první zahrozili hosté a to v 15.minutě. Po chybné přihrávce Carricka před 16-kou,po které nahrával Leon Osman do vápna McFaddenovi. Skotský útočník naštěstí křižnou střelou minul Van Der Sarovu bránu. K první výraznější šanci United došlo až po přímém kopu Richardsona zhruba ze vzdálenosti 30metrů. Jeho střela se zatočila jen pár centimetrů nad Wrightovu bránu, ale dá se říct, že i kdyby šla do brány, anglický brankář by si s ní poradil.

Fanoušci Evertonu dávali najevo svou nenávist Wayne Rooneymu, který je téměř všechny umlčel svoji hlavičkou, který jen těsně minula bránu Wrighta. Ve 39.minutě se fanoušci(těžko říct, jestli se jim dá říct fanoušci, když svůj tým opouštějí již po hodině hry) na Old Trafford konečně dočkali. Střelu Carricka z 20 yardů stačili hráči Evertonu ještě zblokovat, no míč se pak dostal k volnému Ronaldovi, který přízemní střelou poslal United do jedno-brankového vedení. Do konce poločasu se už nic zajímavého neudálo a tak hráči odcházeli do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Další gól přišel až v 63.minutě,kdy se konečně prosadil v letos ve formě hrající Evra. Wayne Rooney nádhernou přihrávkou našel nalevo rozběhnutého Evru, který až do vápna přesprintoval Josepha Yoba a tvrdou střelou mezi nohy brankáře Wrighta zvýšil skóre na 2:0. Po tomto gólu jsem viděl něco, co nemá s fanděním nic společného. Poté, co hostující hráči rozehráli, zabrala anglická režie jednu z tribun Old Trafford a bylo vidět, jak několik lidí už opouští stadion po hodině hry. Ví vůbec tito lidi komu vůbec fandí? Ví vubec,kdo je to kapitínem mužstva? Zřejmě ne. K celkové atmosféře na stadionu se nemá cenu ani vyjadřovat. Hráči jako je Gary Neville, Wayne Rooney,vlastně celý tento tým by si určitě zasloužil lepší fanoušky, než kteří chodí na Old Trafford. No, pojem fanoušci se o nich asi říct nedá.

Pojďme tedy dále. Fergie po gólu Evry vycítil, že by bylo dobré šetřit síly dalších hráčů a tak stáhl ze hřiště Ronalda a místo něj poslal Heinzeho. Dále stáhl ze hřiště i Carricka a nahradil ho Brownem. Everton se dostal prakticky k jedné vážnější šanci a to po rohu Artery, po kterém hlavičkoval Yobo, ale jeho pokus šel nad. No, minutu před koncem dovršil velmi dobrý výkon týmu Sheasy, který zakončil centr Evry efektivní střelou do šibenice.

Ten nejlepší moment v zápase přišel prakticky hned na začátku utkání,kdy vedli svoje týmy jako kapitáni bratři Gary a Phil Nevillové. Phillovi při každém jeho doteku s míčem fanoušci(ti opravdoví) zatleskali.

Man Utd: Van der Sar, Neville, Ferdinand, Silvestre, Evra, Fletcher, Carrick (Brown 73), O’Shea, Richardson, Rooney, Ronaldo (Heinze 68).

Lavička: Kuszczak, Saha, Scholes.

Everton: Wright, Yobo, Stubbs, Lescott, Nuno Valente, Arteta, Neville, Carsley, Osman (Vaughan 76), Beattie, McFadden.

Lavička: Ruddy, Weir, Van der Meyde, Anichebe.

Att: 75,723 Ref: M Halsey (Lancashire)