Pique:Ferguson je jako můj druhý otec

Gerrard Pique řekl o Siru Alexi Fergusonovi, že jej bere jako svého druhého otce a udržuje s ním kontakt při svém ročním hostování v Realu Zaragoza.

Gerrard Pique řekl o Siru Alexi Fergusonovi, že jej bere jako svého druhého otce a udržuje s ním kontakt při svém ročním hostování v Realu Zaragoza.

Po gólu, který dal o víkendu do sítě Gimnasticu, 19-letý obránce vysvětlil novinářům, že si své hostování ve španělsku užívá.

Ferguson sleduje hráče, kterého získal z dorostu Barcelony před dvěma lety a doufá že se na něj bude moci brzo přijet podívat do Španělska osobně.

"Je pro mě něco jako druhý otec" řekl Pique. "Jsem opravdu vděčný za šanci, získávat zkušenosti zde ve Španělsku."

Vítězství 3:1 nad týmem Gimnastic v neděli, bylo teprve Piqueho druhým celým zápasem za Zaragozu a zároveň jeho druhým gólem.

"Tým hrál dobře a já si to užíval" vysvětloval. "Těším se ze svých branek a vím že jsem schopný dávat další, ale mojí hlavní prací je obrana.

Zaragoza je v tabulce čtvrtá, po velmi povedeném startu do soutěže pod Victorem Fernandezem. Pique poznal že zkušené duo Sergio a Gabriel Milito, jsou trenérovou první volbou pro stoperskou dvojici.

"Rosteme jako tým a základ pro naši dobrou formu je že nedostáváme mnoho gólů a to záleží hlavně na obraně" řekl

"Na začátu sezóny jsme dávali spoustu gólů, poté se nám bohužel přestalo dařít, ale pokud budeme pokračovat jako v posledním zápase, můžeme mířit opravdu vysoko. Dostal jsem šance a musím je využít k tomu, abych všem ukázal že na to mám. Sergio a Gabi Milito spolu hrají skvěle, ale je dobré vědět že mám šanci hrát. Chci dokázat trenérovi, že mohu začít. Je to moje práce a rád trénuji, takže jediné co můžu udělat je na sobě tvrdě pracovat a doufat že dostanu šanci ve více zápasech.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.