Celtic Glasgow – Manchester United 1:0 (0:0)

Manchester United prohrál v 5. kole základní skupiny Ligy Mistrů s Celticem Glasgow 1:0 a o postup do další fáze LM bude ještě muset hodně bojovat.

Do první šance utkání se ve 3. minutě dostal Louis Saha, ale jeho střelu z dálky brankář Boruc kryl. V 8. minutě po centru Wayna Rooneyho hlavičkoval Neville, ale vedle. V 30. minutě po rohovém kopu Ryana Giggse z dálky střílel Wayne Rooney, ale minul branku polského brankáře. V 36. minutě se do dobré příležitosti dostal Cristiano Ronaldo, ale Boruc byl opět úspěšný. V 38. minutě hlavičkoval po centru Žurawského Thomas Gravesen, ale vedle pravé tyče. První poločas tak skončil bez branek. V 48. minutě vystřelil Gravesen, ale Van der Sar si s jeho pokusem poradil. V 56. minutě zahrával rohový kop Ryan Giggs, hlavičkoval Louis Saha, ale opět nepřesně. V 65. minutě z 18ti yardů vypálil Namakura, ale Van der Sar si s jeho pokusem poradil. O minutu později se ke střele z voleje dostal Rio Ferdinand, ale mířil hodně nad. V 68. minutě z dálky zkoušel domácího brankáře překvapit Rooney, ale střela šla nad. V 75. minutě z dálky vystřelil také český reprezentant Jiří Jarošík, ale ani on branku netrefil. V 78. minutě hlavičkoval po rohovém kopu Giggse Nemanja Vidic, ale ani mu se nepovedlo míč usměrnit tam, kde by si představoval. V 80. minutě přišel zlomový okamžik – Vidic fauloval Jarošíka a rozhodčí nařídil přímý kop. Ten zahrál z 25ti yardů Shunsuke Nakamura a střelou do pravého rohu branky nedal Van der Sarovi šanci – 1:0. Hned za chvíli se do obrovské šance dostal Saha, který stál úplně sám před brankářem, ale myslel si, že se jedná ofsajd a tak přestal hrát a když si uvědomil, že není, bylo už pozdě a Boruc míč vyrazil. V 89. minutě zahrál Shaun Maloney rukou v pokutovém území a kopala se penalta. K její exekuci se postavil Louis Saha, ale jeho střelecký pokus Boruc vyrazil. Celtic Glasgow tak nakonec Manchester United porazil 1:0.