O Chinedu Ogbuke bude boj

O nigerijského hráče Chinedu Ogbukeho bude asi pořádný boj poté, co hráč vyhlásil, že chce opustit Lyn Oslo.

Ogbuke je jedním z trojice nigewrijských hráčů, kteří v roce 2005 přišli do norského fotbalového klubu Lyn Oslo. Dalšími hráči byli John Obi Mikel a Ezekiel Bala. Většina si asi pamatuje Johna Obiho Mikela, který už měl podepsanou smlouvu s Manchesterem United, ale nakonec z Lyn Oslo přestoupil do konkurenční Chelsea. Nyní chce z Lyn Oslo odejít i další Nigerijec Chinedu Ogbuke, který by rovněž odešel do velkého evropského fotbalového klubu. Ogbuke, který v Norsku hraje pod jménem Edu, v 12 zápasech letošní sezóny nastřílel už osm branek a není tedy divu, že je o něj zájem. 20letého hráče zastupuje stejně jako Mikela agent John Shittu a ten potvrdil, že hráče sledují velké kluby.

"Existuje vážný zájem od klubů, kteří měli zájem také o Obiho Mikela. Je hodně nepravděpodobné, že v Norsku bude hrát i příští rok", řekl John Shittu pro Aftenposten.

"Těším se, až z Lyn Oslo odejdu, i když mi to tu bude chybět. Ještě nevím, kde půjdu nebo kde chci jít, ale rozhodně chci přestoupit do některého z velkých evropských klubů a chci se zlepšovat", řekl Chinedu Ogbuke, o kterého mají údajně největší zájem Arsenal Londýn, Chelsea, Manchester United, Lokomotiv Moskva, Tottenham, Liverpool, Barcelona a Celtic Glasgow.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.