Manchester United – FC Liverpool 2:0 (1:0)

Manchester United porazil v derby FC Liverpool na Old Trafford 2:0 díky brankám Paula Scholese a Rio Ferdinanda.

Cristiano Ronaldo zůstal pouze na lavičce náhradníků. Místo něj v základní sestavě nastoupil Darren Fletcher. Pro Paula Scholese to bylo 500. utkání v dresu Manchesteru United. Jako první vystřelil hodně z dálky v 2. minutě Riise, ale míč šel hodně nad. V 18. minutě dobře vystřelil Louis Saha, ale brankář Reina vyrazil míč na roh. V 24. minutě opět pálil Saha, ale španělský brankář si s jeho pokusem poradil. V 30. minutě po centru Gonzaleze hlavičkoval Dirk Kuyt, ale Van der Sar byl pozorný. O minutu později hlavičkoval na druhé straně Saha po centru Neville, ale i Reina jeho hlavičku kryl. V 35. minutě z dálky pálil Gonzalez, ale míč zblokoval Rio Ferdinand na rohový kop. V 38. minutě střílel opět Gonzalez, ale tentokrát branku domácích netrefil. V 39. minutě se Manchester dostal do vedení. Ryan Giggs přihrál Paulu Scholesovi a ten nadvakrát prostřelil brankáře Reinu – 1:0. V 42. minutě skvěle vypálil Louis Saha, ale brankář vyrazil míč na roh. Ke konci prvního poločasu ještě z dálky stříleli nejprve Riise a po něm i Alonso, ale ani jeden branku Edwina Van der Sara netrefil. V 48. minutě vypálil z 20ti yardů Saha, ale jeho skákavá střela branku netrefila. V 51. minutě z dálky střílel oslavenec Paul Scholes, ale ani on nemířil přesně. V 61. minutě hlavičkoval po centru Gerrarda Luis Garcia, ale pouze do Van der Sara. V 66. minutě Manchester zvýšil své vedení – odrážený míč skvěle zpracoval Rio Ferdinand a střelou do levého horního rohu branky nedal Reinovy šanci – 2:0. V 75. minutě z 25ti yardů pálil Gerrard, ale nepřesně. V 85. minutě po přímém kopu Jermaine Pennanta hlavičkoval Gerrard, ale nad. V 88. minutě z dálky zkoušel štěstí Luis Garcia, ale střílel hodně nad. V závěru utkání se už nic zajímavého nestalo a Manchester tak zaslouženě vyhrál 2:0.