Rozhovor s Gabrielem Heinze

Jen týden potom,co se vrátil do základní sestavy, se v nedělním zápase s Magpies opět zranil. Avšak Gaby Heinze v rozhovoru pro MUTV odhalil, jak je stále na 100% oddaný životu na Old Trafford

 

Ke svým zraněním přistupuješ velmi pragmaticky – je něco, na co sis musel zvyknout?

Vždy jsem se stavěl čelem k problémům, nebyl jsem z toho nějak vyplašený. Zranění přijdou a vy se s nimi musíte vypořádat jak jen nejlepé umíte – dám do toho 100%.

Je skvělé vidět tě, jak nejsi vůbec frustrovaný a zůstáváš stále klidný…

U mě slovo "zklamání neexistuje". Vždy,když jsem hrál za Manchester,odevzdal jsem ze sebe maximum. Věci se ale čas od času vyvýjejí špatně. S podporou, která se mi tu dostává, se mohu znovu vrátit..

V obraně United je momentálně velká koknurence…
V každém velkém klubu je velká konkurence. Jediné, co můžu udělat je hrát, jak nejlepé umím a je jen na managerovi, jestli mě vybere.

Na jaké pozici tě budeme výdat – na levé straně obrany a nebo na stoperovi?
To je otázka, na kterou se musíte zeptat managera. Lépe se ale cítím nalevo. V národním týmu hrávam na několika pozicích a jsem s tím spokojen

Přišel jsi na Old Trafford vyhrávat trofeje a postoupit ve své kariéře o další krok, jsi s tím spokojen?
Své ideály jsem od svého příchodu nezměnil, jinak bych byl doma s rodinou a na dovolené

 

Jaké jsou tvé cíle?
Vždy jsem říkal, že mé cíle jsou jednorázové. Především chci pomoci týmu.

Chelsea vyhrála v předchozích dvou letech ligový titul a nyní se ohlíží i na úspěch na evrospké svéně, co pomůže United znovu vyhrát ligu a ligu mistrů?

Doufám, že bůh nám umožní vyhrát ligu a Evropský pohár. Nerad mluvím o Chelsea, protože toho o nich moc nevím a rád se soustředím na věci, o kterých něco vím. Zatímco  oni mají velmi dobrý tým, my pracujeme velmi pilně a můžeme kohokoli porazit.

Máme dobrý, mladý tým – co chybělo našemu týmu v posledních dvou sezóách a co se v této změnilo?

Nemyslím si, že by jsme něco postrádali, od hráčů až po managera. Můžu vám ale slíbit, že budeme tvrdě pracovat a bojovat,abychom dosáhli našich cílů.

Ruud odešel, je ale dobré vidět i ostatní hráče střílet góly…

Ano, je příjemné vidět všechny útočníky,jak střílí góly. Ruud v tomto klubu vytvořil část historie – to bezesporu. Ale nyní, Ruud je pryč a my se musíme pokusit zopakovat historii s hráči, které máme.

Hraješ zřejmě s jedním z nejlepších útočníků na světě – jaký Wayne je?

Co bych měl ještě o Wayne Rooneym říct – asi to samé, co řekl každý přede mnou. Je velmi pracovitý, dává do všeho maximum a může se z něj stát jeden z nejlešpích útočníků na světě.

Jsi rád, že ho máš ve svém týmu, že proti němu nemusís hrát?

Kdybych proti němu hrál, musel bych bránit svůj tým stejně jako on svůj, ale z pozice obránce ano. Určitě to není nic příjemného proti němu hrát.

 

Tvoje třetí sezóná v Manchesteru, jak jsi se zde usadil?

Cítím se hodně dobře a velmi šťastný, navzdory mému dlouhodobému zranění. Každý se choval velmi profesionálně a s podporou trenéra,profesora a Mr.Queiroze, ti tři udělali všechno proto, abych se cítil šťastně. Ale vše,co teď chci je dát se zdravotně do pořádku a hrát v každém zápase – pak je to už na managerovi, jestli mě postaví.

Velmi dobře ses přizpůsobil životnímu stylu v Anglii, muselo to být obtížné že ?

Životní styl je úplně odlišný jako tam,odkuď jsem přišel. Vždy jsem říkal, že se musí přizpůsobit ti, kteří přijdou do Anglie ze zahraničí a myslím, že jsem se přizpůsobil dobře. Je to ale velmi obtížné, ale musíte se s tím vypořádat a vybrat si vlastní cestu.

Byla možnost během léta, že bys mohl z United odejít?

Tehdy, když mě manager kupoval jsem říkal, že tu chci zůstat. Pomohl mi s mým zraněním a umožnil mi jít na operaci mimo Anglii. Pomohl mi s angličtinou, když jsem přišel do klubu a podporoval mě na uplynulém Mistrovství světa. Nikdy nevíte,co se v budoucnu stane, ale v tuto chvíli jsem tady a chci tu hrát i nadále.

zdroj:manutd.com 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.