McClaren: Scholese jsem se snažil dvakrát přemluvit

Kouč anglické fotbalové reprezentace Steve McClaren prozradil, že se dvakrát pokoušel přemluvit Paula Scholese, aby se vrátil do reprezentace.

Anglický záložník Paul Scholes ukončil reprezentační kariéru po EURU 2004, kdy Anglie vypadla ve čtvrtfinále na pokutové kopy s Portugalskem. Scholes svůj krok zdůvodnil tím, že se chce plně věnovat klubovým povinnostem a chce mít také více času na rodinu. Scholes (31) odehrál za anglickou reprezentaci celkem 65 utkání a nový manažer Anglie Steve McClaren věřil, že se mu jeho rozhodnutí podaří změnit, ale bohužel neuspěl.

"Zeptal jsem se Paula, jestli by se nechtěl vrátit – to byla první věc, kterou jsem udělal, než jsem nominoval hráče. V létě jsem se ho zeptal, zda-li nechce změnit své rozhodnutí a nechce se vrátit. Ale odmítl stejně jako minulý týden, když jsem se ho na to ptal znovu. Chce se koncentrovat plně na Manchester United a na svou rodinu, což byli také důvody, proč s reprezentací skončil. Jeho rozhodnutí respektuji a už se ho nebudu snažit někdy v budoucnu přesvědčit. Ale dveře do reprezentace jsou pořád otevřené, takže jestli se někdy bude chtít vrátit, klidně může", řekl Steve McClaren pro Five Live’s Sportsweek.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.