Ferguson: Smithy ještě není úpně připraven!

Sir Alex Ferguson oznámil, že Alan Smith ještě není po dlouhé přestávce způsobené nepříjemným zraněním nohy připraven hrát na 100%.

Před dvěma týdny se Smith vrátil k tréninkům s týmem, což byla pro příznivce klubu i samotného Sira Alexe Fergusona určitě dobrá zpráva. Kvalitních útočníků je teď v United jako šafránu a tak je každá „noha“ dobrá.

Po sedmiměsíční pauze se tedy Alan pomalu vrací k fotbalu. Ve včerejším utkání proti lisabonské Benfice se Alan konečně dočkal oficiálního návratu na světová hřiště, byť měl na to pouze několik málo minut, když ke konci utkání vystřídal Louise Sahu. Ferguson nestřídal kvůli taktice, pouze chtěl dát Alanovi šanci po dlouhé době konečně kopnout do míče.

„Alan ještě není stoprocentně připraven, i když se pořád zlepšuje. Každý den je vidět pokrok v jeho úsilí o návrat. Prozatím vše nasvědčuje tomu, že už brzy se Alan vrátí v plné síle, nebude to ale hned. Jeho nastavení se mi velmi líbí a důvěřuji mu. Jeho styl hry je pro soupeřovy obránce velmi nepříjemný, neboť hraje tvrdě, ale i čestně. To je jedna z vlastností, která mě na něm fascinovala a mimo jiné také proto jsem ho do United přivedl.“

Útočník, který přišel z Leedsu za 6 miliónů liber, bude prozatím dostávat šanci při střídání. 25. října by již však měl v zápase proti Crewe v rámci Carling Cupu nastoupit od prvních minut. V budoucnu by měl být Alan zodpovědný za střílení branek. Donedávna se o to staral Ruud van Nistelrooy, teď však tuto roli převezme Louis Saha spolu s Alanem Smithem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.