Oficiální rozhovor:MICHAEL CARRICK

Aktualizováno o 3.část:Michael Carrick byl jedním ze dvou letních přestupů Manchesteru, v prvních dvou částí rozhovoru, 25-letý záložník hovoří o tom, jak se v novém působišti zabydlel…

Začátek sezóny jsi zmeškal kvůli zranění, jak jses cítil, když jsi musel sledovat zápas ze stadionu?

Opravdu jsem si to užíval. Nebyl jsem normálním pozorovatelem utkání, bylo to možná také kvůli tomu, že jsem byl zklamaný, že nemůžu hrát, ale kluci to perfektně zvládli. Prvních 20 minut bylo senzačních. Můžete jen snít o podobném startu do sezóny, který se nám povedl.

Řekni nám něco ohledně tvého přestupu na Old Trafford… Zájem ze strany Manchesteru jsem zasclechl už během Mistrovství světa. Spolu se mnou bylo v Německu i několik hráčů United, ale s nimi jsem prohodil jen pár slov, nic vážnějšího. Jakmile jsem se ale doslechl o vážném zájmu Manchesteru, byl jsem rozhodnutý. Nikdo mi už nemohl můj názor změnit. Chtěl jsem odejít do nejdříve, abych se stihl s novými spoluhráči připravit na novou sezónu.

Již dříve jsi mohl přestoupit do Arsenalu…

Ano, bylo to ještě před mým odchodem do Tottenhamu. Arsenal měl o mě velký zájem, protože jejich kapitán Patrick Vieira chtěl z klubu odejít. No, nakonec z toho sešlo. Tak to ve fotbale chodí. Odejít z West Hamu bylo pro mě hodně těžké, ale když se teď podívám, tak to ze mě udělalo silnějšího a lepšího hráče. Nelituji také toho, že jsem se rozhodl zůstat a sestoupit s klubem. Pro klub to byla hrozná věc a já se rozhodl ještě na rok zůstat. Další sezónu se nám nepovedl návrat do Premier League a já využil zájmu Tottenhamu a přestoupil.

Jaký myslíš, že může mít na tvé kariéře vliv Sira Alexe Fergusona?

Jeden určitě. Když se podiváte na mladíky, kteří tu v minulosti hráli nebo ještě hrajou, udělal z nich skvělé hráče. Byla zde velmi dobrá základna hráčů a mnoho z nich tu ještě je. Stačí se podívat, co tito hráči dokázali v roce 1999. Tento klub kráčí v úspěších z nedávné doby a já chci být jeho součástí. Přišel jsem sem vyhrávat a postupovat ve své fotbalové kariéře.

Mnoho hráčů mluví o tom, že přišli do Manchesteru vyhrávat. Je to ambice nebo je to jednoduše o tom být v klubu této velikosti?

Velikost klubu a tradice jsou velmi důležité. Přišel jsem do Manchesteru vyhrávat,což od náš každý člověk očekává. Každý člověk, který je součástí týmu věří, že jsme schopni vyhrávat. Champions League, Premier League, FA Cup nebo Carling Cup, každou soutěž, ve které se účastníme, chceme vyhrát.

S Tottenhamem vám unikla jen těsně Liga Mistrů, čekal jsi ještě, že budeš tuto sezónu Ligu Mistrů hrát?

Tehdy určitě ne. Ale hrát Ligu Mistrů bylo jedním z hlavních důvodů, proč jsem sem přišel. Mohl jsem velké zápasy sledovat jen v televizi, teď mohu být jejich součástí.

V čem myslíš, že zde můžeš svoji hru zdokonalit?

Ve všem. Nikdy se nepřestanete zlepšovat a stejně jako všichni hráči, i já se chci stát lepším hráčem. V posledních dvou letech v Tottenhamu jsem se hodně zlepšil a doufám, že v tom budu pokračovat i tady.

Myslíš si, že když hraješ v tomto týmu, že vstřelíš více branek než v Tottenhamu?

Možná ano. Když jsem byl ale v Tottenhamu, můj trenér tím nebyl nijak znepokojený. Věděl, že v pozici, ve které jsem hrál jsem nikdy moc gólů dát nemohl. Když jsem nějaký ten gól dal, tak jsem byl rád. V mojí hře ale není střílení gólů podstatné, pokud bude tým vyhrávat, znepokojený určitě nebudu.

Příchod do Manchesteru musel zesílit tvou ambici v anglické reprezentaci….

Hrát za Anglii je stále mojí touhou. Když ale budete hrát každý rok o titul v Premier League a Champions League, může vám to k tomu hodně dopomoci. Základem je hrát v základní sestavě klubu, nikdy ale se svými výkony nebudete spokojený, bude chtít být stále více minut na hřišti a to je to, o co se budu snažit.

V obraně Anglii jsou tři nepostradatelné stavební kámeny obrany United a to Gary,Rio a Wes, Wazza v útoku a ty ve středu zálohy. Tito hráči by mohli jak Anglii tak Manchesteru přinést k úpěch…

Bylo by moc hezké, kdyby se to stalo. V minulosti zde hrávali či ještě hrají hráči jako Beckham, bratři Nevillové, Butt nebo Paul Scholes. V minulosti byli pro Anglii nepostradatelní a byl bych moc rád, kdybych byl stejně úspěšný jako byli oni.

Vedle Wazzi jsi už hrál i v reprezentaci, jsi rád, že je teď tvým spoluhráčem?

Samozřejmě. Stále je tu hodně zkušených hráčů, ale jsme především tým tvořený z mladíků. Pokud si s několika dalšími mladými hráči budeme rozumět i na hřišti, dohromady můžeme pomoci klubu k úspěchu.

Máš(Měls) Ronaldo raději jako spoluhráče nebo jako protihráče?

Je to hráč světové třídy, ale stále je ještě hodně mladý. V minulosti jsem proti němu několikrát hrál a vím jak těžké to je. Teď když je můj spoluhráč, tak je to trochu úleva(smích)

Scholesy je dalším hráčem, o kterém není třeba něco říkat…

Scholes je pravděpodobně nejlepším hráčem, proti kterému jsem kdy hrál. Je to vrcholový hráč a nemyslím si, že je ohodnocovaný tak, jak by ve skutečnosti měl být. Předpokládám, že je to způsob, který preferuje, ale i tak je to talentovaný hráč a dobrý kámoš. Těším se, jak budeme vedle sebe hrát, nejen v zápasech, ale také na trénincích.

 Jak jsi se cítil, když ti manager dal číslo "16"?

Fajn, ale abych řekl pravdu, tak na čísle dresu moc nezáleží. V minulosti ho na drese měl Roy Keane a to byla legenda klubu, ale čísla dresů pro mě nekladou moc velký význam. Touto věcí se moc zabývat nebudu a budu hrat svoji vlastní hru. Bylo kolem toho hodně rozruchu, ale to na tom nic nemění.
Sehrál jsi na hřišti s Keano několik bitev?

Sehrál jsem proti němu několik dobrých, ale také několik špatných zápasů. Na hřišti patřil k jednim z nejlepších hráčů a vždy bude připomínán, ale nebudu o něm přemýšlet. Budu se snažit hrát svoji hru jak nejlépe budu moct.
Ve stejné pozici dosáhli úspěchů hráči jako Robson nebo Keano…

Ano, byla to jedna z věcí, která mě k tomuto klubu lákala. Manager měl v klubu hráče světové třídy, ale než sem přišli, tak to možná nebyli tak velcí hráči, jakými se později stali. Přišli sem, vypracavali se ve světové hráče a dosáhli zde velkých úspěchů. Pokud dosáhnu nečeho podobněho, čeho dosáhli oni, budu šťastný.
Stejně jako Steve Bruce jsi dalším hráčem Wallsend Boys´Club, který zavítal na Old Trafford. Co je na tom mísě tak tajemného?

Ja nevím, je to jedna z těch legračních věcí. Vyrostlo zde hodně skvělých fotbalistů. Učili nás tu disciplínu, standarty ve fotbale, proště všechno. Můj otec je místopředsedou klubu a to je pro děti skvělou věcí. Když jsem byl mladý, tak téměř každý ze školy hrál za tento klub.
Byl na tebe, jako na dítě vyvíjen nějaký tlak, když si znal tolik vynikajících hráčů?

Vůbec ne, dokonce jsem si ani nemyslel, že se stanu profesionálním fotbalistou. Je to místo, kde můžete jít ven a bavit se se svými kamarády. Právě tohle zahrnuje fotbal, zvláště na severovýchodě.
Během svého působení ve West Hamu si hrál spolu s Joem Colem, sledoval jsi jeho úspěch v Premier League s Chelsea a řekl si, že by jsi ho chtěl jednou napodobit?

Samozřejmě, jsem rád, že se Joeovi daří. Odešel do Chelsea,aby zde vyhrával velké věci. Když vidíte někoho, s kým jste v minulosti vyrůstali v jednom klubu, dokáže vás to ještě více vyhecovat. Rád bych s týmem vyhrál Premier League, tím bych si splnil můj sen. Vyhrát ostatní poháry je skvělé, ale vyhrát ligu je zvláštní věc.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.