Manchester United – Arsenal 0:1 (0:0)

Manchester United prohrál v 5. kole Premier League na Old Trafford s Arsenalem 0:1.

V základní sestavě Manchesteru United se kvůli absenci Edwina Van der Sara objevil polský brankář Tomasz Kuszczak. Jako první se do šance dostal v 2. minutě Darren Fletcher, ale pálil vedle. V 3. minutě z dálky vypálil Ronaldo, ale rovněž vedle. V 5. minutě zahrál Jens Lehmann rukou mimo pokutové území a Manchester kopal přímý kop, ale Ronaldo z 18ti yardů pálil nad. V 11. minutě fauloval v pokutovém území Tomasz Kuszczak útočníka Adebayora a rozhodčí Poll nařídil pokutový kop. Kuszczak ale penaltu Gilberta Silvy vystihl a míč vyrazil. Hned z následného rohového kopu hlavičkoval Adebayor a Kuszczak míč vyrazil na tyč a poté z brankové čáry míč odkopl Paul Scholes. V 21. minutě z dálky vypálil Rosický, ale Kuszczak byl pozorný. V 23. minutě se ke střele dostal Wayne Rooney, ale střílel vedle. V 23. minutě se dostal na hřiště Patrice Evra, který nahradil zraněného Mikaela Silvestre. V 26. minutě se po centru Neville dostal k hlavičce Fletcher, ale Lehmann byl pozorný. O několik okamžiků později skvěle vypálil Ronaldo, ale Lehmann jeho střelu vyrazil. V 36. minutě se ke střele po rohovém kopu Paula Scholese dostal Louis Saha, ale jeho střelu zblokoval Gilberto Silva, dorážející Wayne Rooney poté pálil nad. V 41. minutě dobře vypálil z dálky Ronaldo, ale vedle. V 43. minutě se do dobré šance dostal opět aktivně hrající Ronaldo, ale ze 6ti yardů trefil pouze Jense Lehmanna do obličeje. V nastaveném čase prvního poločasu se ještě pokoušel ohrozit domácího brankáře Tomáš Rosický, ale branku netrefil.
V 49. minutě z dálky pálil Fabregas, ale branku netrefil. V 55. minutě se ke střele dostal Emmanuel Adebayor, ale také branku netrefil. V 59. minutě nebezpečně hlavičkoval Louis Saha po centru Fletchera, ale těsně minul branku. V 60. minutě hlavičkoval William Gallas po přímém kopu Fabregase, ale minul. V 64. minutě se do dobré příležitosti dostal Adebayor, ale Kuszczak byl pozorný. V 68. minutě z 20ti yardů pálil Rosický, ale nad. V 71. minutě se ke střele dostal obránce Toure a jeho jedovka těsně minula branku. V 77. minutě se na hřiště dostali Michael Carrick a Ole Gunnar Solskjaer. V 80. minutě nebezpečně pálil střídající Baptista, ale těsně vedle. V 86. minutě padla vítězná branka utkání – Ronaldo zbytečně ztratil míč, Fabregas přihrál Adebayorovi a ten překonal brankáře Kuszczaka – 0:1. Hned o minutu později mohl vyrovnat Solskjaer, ale jeho střelu Lehmann vyrazil na roh. V nastaveném čase pak ještě dobře vypálil Wes Brown, ale Lehmann byl dobře postavený. Zápas tak nakonec skončil asi zaslouženým vítězstvím Arsenalu 1:0.