Arsene Wenger: Carrick je skvělý hráč

Manažer Arsenalu Arsene Wenger je dlouhodobým fanouškem Michaela Carricka a věří, že v Manchesteru United vyroste ve velkého hráče.

25-letý anglický záložník málem přestoupil do Arsenalu, když hrál ještě za West Ham, ale nakonec se tak nestalo a hráč přestoupil do Tottenhamu v srpnu roku 2004. Arsene Wenger chtěl kdysi Carricka získat jako náhradu za Patricka Vieiru, ale když se rozhodl francouzský reprezentant zůstat na Highbury, ztratil o Michaela Carricka zájem. Letos v létě Carrick přestoupil za 18,6 miliónů liber do Manchesteru United a Arsene Wenger věří, že to nejsou zbytečně vyhozené peníze a hráč vyroste v Manchesteru ve velkého hráče.

"Myslím si, že udělal velký pokrok od doby, kdy hrál za West Ham. Cítil jsem, že Manchester potřebuje středního záložníka. Sice Tottenhamu zaplatili docela hodně, ale není divu, Tottenham se ho nechtěl zbavit. Proto je cena taková, jaká je. Manchester United si možná říkal: Chceme ho a i když budeme muset zaplatit více, koupíme ho, protože chceme postavit skvělý tým. Osobně si hráče velmi cením, málem přestoupil k nám. Když chtěl Vieira kdysi odejít do Realu Madrid, byl to právě Carrick, který ho měl nahradit. Ale Patrick Vieira se rozhodl zůstat a proto jsme o něj ztratili zájem, neměli bychom ho kde postavit – měli jsme Edu, Vieiru, Gilberta a také Fabregase, takže by to vůči němu nebylo fér. Letos jsem ho koupit nechtěl protože jsem věděl, že mezi Tottenhamem a Arsenalem je to hodně drahé", řekl Arsene Wenger.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.