Fanoušci United jsou z posil zklamáni. Mají pravdu?

Zatímco fanoušci West Hamu s otevřenou pusou zírají, kdo k nim přestoupil, fanoušci Manchesteru United jsou velmi zklamáni.

West Ham United získal v poslední den přestupového termínu dva hvězdné argentinské hráče – Carlose Teveze a Javiera Mascherana. Většina fanoušků Manchesteru United toto nemůže rozdýchat. Vždyť se původně plánovalo, že Mascherano nebo Tevez přestoupí na Old Trafford. Kde je chyba? To rodina Glazerů neuvolnila potřebné finance, aby mohl David Gill na přestupovém trhu nakupovat. Vždyť Sir Alex Ferguson Javiera Mascherana sledoval hodně dlouho a Carlose Teveze obdivuje. Od roku 2001 utratil Manchester za posily celkem 43 miliónů liber. Jedinou výraznější posilou Manchesteru se v létě stal anglický záložník Michael Carrick, který přišel za 14 miliónů liber. Tato částka se ale v průběhu několika let může vyšplhat až na 18,6 miliónů liber. Druhou a poslední letní posilou Red Devils se stal hodně nečekaně polský brankář Tomasz Kuszczak. Většina fanoušků Manchesteru přestup Kuszczaka na Old Trafford nechápe. Není tedy divu, že skupina fanošků MUST (bývalý Shareholders United) jsou s letními posilami naštvaní.

"Fanoušci Manchesteru United se ptají: Kde jsou ti dva špičkový záložníci, které David Gill sliboval před letním přestupovým termínem. Proč jsme nezískali žádnou náhradu za Ruuda?", říká MUST.

"Vždyť Manchester United měl v létě na přestupy celkem 40 miliónů liber. Rodina Glazerů slíbila 25 miliónů liber, z prodeje Johna Obiho Mikela do Chelsea Manchester dostal 6 miliónů liber a za Ruuda Manchester od Realu dostal 10 miliónů liber. Toto je už druhá sezóna pod nadvládou Glazerů, kdy Manchester na přestupovém trhu neuspěl. Ve skutečnosti byl Manchester z klubů Premier League nejméně aktivní na přestupovém trhu. Navíc Manchester v létě vydělal, jelikož prodal hráče za celkem 18 miliónů liber a přišel pouze Carrick za 14, takže United jsou 4 milióny liber v plusu. Navíc Manchester podepsal nového sponzora, zvýšil kapacitu Old Trafford, takže ze vstupenek budou větší výnosy. Fanoušci United jsou možná právem rozčíleni, že do týmu přišel pouze jeden výraznější hráč, ale koho z toho vynit?", dodává MUST.

Je pravda, že rodina Glazerů dluží několik stovek miliónů liber. Navíc Glazerovi chtěli snížit platy hráčům, což možná taky vedlo k odchodu Roye Keana a Ruuda Van Nistelrooye, kteří v Manchesteru pobírali asi největší peníze ze všech hráčů. Rodina Glazerů se ale bude bránit, že za poslední rok utratili za posily 18 miliónů liber, když přišli Edwin Van der Sar, Park Ji-Sung, Patrice Evra a Nemanja Vidic. Další z možných důvodů, proč nepřišel Tevez ani Mascherano je ten, když se podíváme na to, jak se na Old Trafford vedlo hráčům z Jižní Ameriky – Diego Forlan, Seba Veron nebo Kleberson. Tito hráči v Manchesteru vyhořeli a možná proto nechtěl klub riskovat koupi dalších hráčů z Jižní Ameriky. Proto se Manchester zaměřil na hráče otestovaného z Premier League Michaela Carricka a poté se pokoušel získat dalšího Angličana a to Owena Hargreavese z Bayernu Mnichov.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.