Ronaldo: Manchester United je pro mne ideální klub

Portugalský záložník Cristiano Ronaldo uvádí, že Manchester United je pro něj stále ideální klub a také popírá, že jeho výstup na MS06 mohl způsobit jeho odchod z Old Trafford.

Portugalsko se na MS střetlo ve čtvrtfinále s Anglií a proti sobě tak nastoupili dva spoluhráči z Manchesteru United – Cristiano Ronaldo a Wayne Rooney. Když Wayne Rooney v průběhu zápasu fauloval portugalského obránce Ricarda Carvalha, Ronaldo se u rozhodčího dožadoval, aby Rooneyho vyloučil, což se později nelíbilo jak Rooneymu, tak anglickým fanouškům a zejména těm, kteří fandí Manchesteru United. Poté se hodně začalo spekulovat o tom, že Rooney zařídí to, aby Ronaldo z Old Trafford odešel. Později se ale ukázalo, že oba hráči si vše vyříkali a dále zůstávají dobrými přáteli. I když teď hostující fanoušci na Ronalda vždy při jeho zápasech bučí, hráč se to snaží nevnímat a plně se koncentruje na své výkony v klubu.

"Vědel jsem, že když budu hrát na hřišti Charltonu, fanoušci budou bučet, ale soustředím se na hru. V mojí fotbalové kariéře jsem vždy a za jakýchkoliv okolností bránil svojí zemi. Proti mě by mohli hrát mojí nejlepší kamarádi, ale vždy jako první budu bránit svojí zemi a svůj dres. To, co se stalo bylo normální – myslím si, že každý hráč by v mojí situaci udělal to stejné", řekl Cristiano Ronaldo.

O Ronaldovi se hodně v létě spekulovalo o tom, že přestoupí do Španělska, největší zájem měla Valencia. Navíc Ronaldo sám vyhlásil, že by chtěl hrát ve Španělsku. Ale nyní portugalský reprezentant uvádí, že je pro něj ideální klub Manchester United.

"Je pravda, že se stěhuju, ale každý rok stěhuju dům v Manchesteru. Manchester je pro mě ideální klub. Je pravda, že jsem jednoho dne řekl, že bych rád hrál ve Španělsku. Ale pokud by se tak nestalo, nevadilo by mi to. Tady se cítím dobře", dodává 21-letý Ronaldo.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.