Manchester United nalosován do skupiny F

Manchester United byl nalosován v Lize Mistrů do skupiny F, kde se střetne s Celticem Glasgow, Benficou Lisabon a FC Kodaň.

Manchester United začne svojí evropskou pouť ve středu 13. září na Old Trafford, když přivítá Celtic Glasgow. V úterý 26. září Manchester pocestuje do Lisabonu, kde se střetne s Benficou. V úterý 17. října se pak na Old Trafford představí FC Kodaň. Ve středu 1. listopadu se pak Dánové představí na Old Trafford. V úterý 21. listopadu pojede Manchester do Skotska a poslední utkání v základní skupině odehraje ve středu 6. prosince na Old Trafford, kdy se zde představí Benfica Lisabon.

Manchester United se naposledy v Lize Mistrů se skotským klubem utkal před třemi lety a to s Glasgow Rangers. Nyní se ve skupině F Manchester střetne s Celticem. Pro oba kluby to bude poprvé, co se střetnou v soutěžním zápase. Manchester už s Celticem sehrál několik přípravných utkání, naposledy United vyhráli letos v přípravě na novou sezónu 3:0. Na Old Trafford se Celtic naposledy představil v květnu tohoto roku, když se s Old Trafford loučil v dresu Celticu Roy Keane.

Manchester se bude chtít v základní skupině pomstít Benfice Lisabon, která jej vyřadila z Ligy Mistrů v poslední sezóně. Manchester sice doma na Old Trafford Benficu porazil 2:1 díky gólu Ruuda Van Nistelrooye v posledních minutách utkání, ale v Portugalsku pak Manchester prohrál a s Ligou Mistrů už se tehdy rozloučil velmi nečekaně už v základní skupině. Všichni si ale určitě budou pamatovat zápas z 29. května 1968 ve Wembley, kdy Manchester United porazil Benficu Lisabon 4:1 a vyhrál Evropský pohár.

Pro FC Kodaň to bude premiéra v Lize Mistrů. V 3. předkole Kodaň porazila v Holandsku Ajax Amsterdam na jeho hřišti nečekaně 2:0 a i přes domácí porážku 1:2 postoupili Dánové do hlavní fáze soutěže. FC Kodaň je teprve třetím dánským fotbalovým klubem, kterému se podařilo do hlavní fáze Ligy Mistrů proniknout. Předtím to dokázali pouze Aalborg BK a Brondby IF. Manchester se naposledy v Kodani představil v sezóně 1998/1999, kdy se zde utkal s Brondby Kodaň. Manchester tehdy zvítězil vysoko 6:2, když se střelecky prosadili Andy Cole, Roy Keane, Ole Gunnar Solskjaer, Dwight Yorke a dvě branky vsítil Ryan Giggs. Manchester v této sezóně nakonec Ligu Mistrů vyhrál.

Termíny zápasů:
13. září 2006           Manchester United – Celtic Glasgow
26. září 2006           Benfica Lisabon – Manchester United
17. října 2006          Manchester United – FC Kodaň
1. listopadu 2006     FC Kodaň – Manchester United
21. listopadu 2006   Celtic Glasgow – Manchester United
6. prosince 2006      Manchester United – Benfica Lisabon

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.