Smith odehrál 66 minut, Manchester vyhrál vysoko 7:2

Alan Smith za rezervní tým Manchesteru United v zápase proti Prestonu North End odehrál přes hodinu hry, Manchester zvítězil vysoko 7:2.

Útočník Manchesteru United se na fotbalové trávníky vrátil přesně 184 dní po zlomenině nohy, kterou utrpěl v únoru v zápase FA Cupu proti Liverpoolu. Anglický útočník odehrál celkem 66 minut utkání. Manchester v zápase proti Prestonu North End zvítězil vysoko 7:2. Smith ale bude potřebovat ještě řadu zápasů, aby se dostal do zápasové kondice, ale vše jde zatím podle plánu. Hráč by se dokonce mohl objevit už na střídačce v sobotním utkání Manchesteru United proti Watfordu. Více pravděpodobné je ale to, že se na lavičce náhradníků objeví až 9. září v zápase proti Tottenhamu na White Hart Line.

"Celé léto jsem usilovně pracoval. To, že nyní hraji za rezervní tým je první krok od trénibkového procesu a doufám, že v příštích týdnech odehraji další zápasy ze rezervu, abych se poté mohl vrátit do prvního týmu Manchesteru United. První poločas jsem se cítil dobře, ale po 15 minutách v druhém poločase jsem začal cítit, že už jsem unavený, proto jsem byl vystřídán. Potřebuji odehrát co nejvíce utkání, abych se dostal do zápasové kondice", řekl po vyhraném zápase Alan Smith.

Do utkání proti Prestonu North End vstoupili lépe hráči Manchesteru United a už po třech minutách hry se dostal do vedení, když se střelecky prosadil Chris Eagles. Preston ale zanedlouho vyrovnal Brianem Stockem. Manchester poté mohl do vedení dostat Alan Smith, ale neuspěl. V úvodu druhého poločasu se prosadil po rohovém kopu Giuseppe Rossi. O pět minut později už Manchester vedl o dvě branky, když se krásnou střelou prosadil Danny Rose. O chvíli později sice Preston Lewisem Nealem snížil, ale v 64. minutě Giuseppe Rossi po přihrávce Chrise Eaglese dostal Manchester opět do dvougólového vedení. V 68. minutě byl vystřídán Alan Smithem Seanem Evansem a v 74. minutě se na hřiště dostal Phil Marsh, který vystřídal Giuseppe Rossiho. Právě Marsh po několika minutách strávených na hřišti vsítil branku, když mu přihrál Chris Eagles. V závěru utkání Manchester United přidal ještě dvě branky – střelecky se prosadili opět Phil Marsh a David Jones.