Gary: United budou Cristiana podporovat!

Kapitán Manchesteru United, Gary Neville, brání Portugalce Cristiana Ronalda a zároveň řekl, že jeho nepřiměřené chování během MS06 mu už všichni prominuli. Podle odchovance Manchesteru bude celý klub podporovat mladého 21letého záložníka.

Wayne Rooney fauloval Ricarda Carvalha, načež sudí Horacio Elizondo přerušil zápas. Ihned poté přiběhl Ronaldo k hlavnímu rozhodčímu a údajně ho měl přemlouvat k udělení Rooneymu červené karty. Po utkání však Elizondo prohlásil, že chování mladého Portugalce na jeho rozhodnutí nemělo vliv, sám chtěl totiž Rooneyho vyhodit.

„Viděl jsem přesně, co se stalo. Sledoval jsem jak Wayneovu reakci, tak chování Cristiana. Nemám s ním žádné problémy, po zápase jsme si vyměnili dresy. Angličané už takoví jsou, že pokaždé hledají viníka, respektive obětního beránka. Tentokráte se ním stal Cristiano Ronaldo. Všichni si myslí, že důvodem naší prohry bylo vyhození Rooneyho z hřiště. Ale ani Wayne by nás nezachránil před prohrou, prostě jsme na to neměli.“

Zkušený pravý obránce doufá, že Portugalec je posledním z řady fotbalistů, kterého začala nenávidět polovina Anglie. Stejné to bylo i v roce 1998 s Davidem Beckhamem a o dva roky později to byl pro změnu Phil Neville, kdo daroval Rumunskému výběru penaltu, která rozhodla.

„Vždy si musíme dávat pozor. Návrat Davida po MS98 nebo mého bratra v roce 2000 ukázal, že tyto hráče bude celý tým, včetně vedení, podporovat. Něco podobného se stalo letos v létě. Cristiano ale udělal dobře, že zůstal. Sir Alex ho bude hlídat a to je ta nejlepší věc, která ho mohla potkat. Neočekávám už žádné problémy mezi Cristianem a Waynem. To, co se stalo v reprezentaci, se v United nemůže stát. Týmová atmosféra to nedovolí.“ řekl Neville.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.