Jak si vedli Rudí Ďáblové v reprezentacích?

Norský útočník Ole Gunnar Solskjaer po dvou letech nastoupil poprvé v reprezentaci svého státu. Norsko remizovalo s Brazílií 1:1. Kromě něj nastoupilo v národních týmech svých států ještě dalších 6 Ďáblů.

Ole Gunnar Solskjaer hrál 45 minut a málem vsítil branku. Nový trenér Brazílie nebyl schopen dovést svůj tým k vítězství, a tak se při svém debutu v nové funkci musel spokojit s pouhou remízou.

Rio Ferdinand, Gary Neville a Kieran Richardson zase poprvé hráli pod Stevenem McClarenem. Anglie porazila Řecko 4:0 a všechny branky padly během prvních 45 minut. Wes Brown a Ben Foster seděli po celých 90 minut na lavici náhradníků.

Dalším hráčem, který včera hrál byl John O’Shea. Ir oblékl v druhé polovině utkání proti Nizozemí kapitánskou pásku. Tu mu svěřil Steven Reid. Irsko prohrálo 0:4.

Za Holandsko nenastoupili Ruud van Nistelrooy ani Mark van Bommel, hru svěřenců Marco van Bastena to ale nijak neovlivnilo. Už do přestávky vedli Oranjes 2:0. Edwin van der Sar si připsal několik skvělých zákroků v druhé polovině a tím pohřbil veškeré irské naděje na alespoň remízu. Dobrým výkonem se předvedl Klaas Jan Huntelaar, který vsítil dvě branky. O zbylé dvě se postarali Arjen Robben a Robin van Persie. Liam Miller proseděl celé utkání mezi náhradníky.

Louis Saha odehrál plných 90 minut v utkání Francie proti Bosně a Hercegovině. Les Blues zvítězili 2:1, i když vítězný gól padl až v posledních minutách zápasu. Překvapivě právě hráči z Bosny v utkání vedli, když Sergej Barbarez se jako první střelecky prosadil. O vyrovnání se postaral William Gallas. V posledních minutách pak rozhodl Julien Flaubert, mnohými považován za nástupce Zinedina Zidana.

Nemanja Vidic sice za svůj stát nenastoupil, od teď ale bude hájit pouze barvy Srbska, neboť Černá Hora se před nedávnem osamostatnila. Srbsko v Uherském Hradišti porazilo český tým, byť ten po gólu Štajnera v úvodu vedl. S reprezentací se rozloučil Pavel Nedvěd, který za velkého potlesku odešel po první polovině z hřiště.