David Gill pěje chválu na rodinu Glazerů

Výkonný ředitel Manchesteru United David Gill věří, že Manchester United se vyvíjí po převzetí Malcolmem Glazerem dobrým směrem.

Americká rodina Glazerů převzala Manchester United do soukromých rukou minulé léto, ale tehdy byla proti převzetí anglického klubu většina fanoušků a také několika hráčům Manchesteru United se toto nelíbilo. David Gill je ale přesvědčen, že Manchester United je nyní mnohem efektivnější, když byl převzat do soukromých rukou než když se s ním ještě obchodovalo na Stock Market burze.

"Jeden rok po převzetí, tehdejší špatné prognózy se nevyplnily a klub směřuje dobrým směrem jak v Evropě, tak v Premier League. Když rodina Glazerů klub převzala, mnoha lidem se to nelíbilo a většina toto kritizovala, ale zatím si Glazerovi vedou skvěle. Lidé pochopili, že jsou zde na delší dobu. Investují do klubu pro delší období a my už se těšíme z výsledků, jak na hřišti tak i mimo něj", řekl David Gill.

Nedávné zprávy sice uvedli, že Malcolm Glazer dluží ještě několik stovek miliónů liber, ale když se na to podíváme z druhé stránky, díky rodině Glazerů Manchester získal skvělou smlouvu s americkou pojišťovací agenturou AIG a Američané vyjednali také lepší podmínky pro televizní práva. Old Trafford také zvýšil svojí kapacitu na 76,000 míst a momentálně je největším fotbalovým stadionem v Anglii. Glazerovi také Alexi Fergusonovi uvolní potřebné finance na přestupy, což dokazuje letošní přestup Michaela Carricka z Tottenhamu za 18,6 miliónů liber. Ale David Gill nepočítá s tím, že Manchester bude na přestupovém trhu konkurovat Chelsea.

"Chelsea dělá to, co dělá a co si může dovolit. My děláme to, co je pro Manchester United nejlepší. Zvýšili jsme kapacitu stadionu, což nám zvýší příjem financí ze vstupenek. Také pokračujeme s tím, že získáváme skvělé mladé hráče z akademie a na přestupovém trhu si rovněž vedeme dobře. Když se podíváte na náš tým, jsou zde hráči jako Wayne Rooney, Rio Ferdinand, Cristiano Ronaldo, Ryan Giggs nebo Paul Scholes a ty nám může závidět několik fotbalových klubů. Neříkám, že nemůžeme konkurovat, protože si myslím, že můžeme. Máme skvělé mužstvo a už se těšíme na novou sezónu" dodává David Gill.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.