Ferguson: Louis Saha může nahradit Van Nistelrooye

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson věří, že Louis Saha v nové sezóně vystoupí ze stínu Ruuda Van Nistelrooye a bude zářit.

Alex Ferguson vyvolal pochybnosti tím, když vyhlásil, že za Ruuda Van Nistelrooye neplánuje koupit náhradu. Hodně se spekulovalo o tom, že Van Nistelrooye, který odešel za 10,3 miliónů liber do Realu Madrid, v Manchesteru United nahradí španělský útočník Fernando Torres z Atletica Madrid. Požadovaná cena 27 miliónů liber je ale vysoká a Ferguson uvedl, že bude spoléhat na ty hráče, které má v Manchesteru. Více příležitostí v prvním týmu United by měl dostat Giuseppe Rossi a také Ole Gunnar Solskjaer, který se vrací na fotbalové trávníky po dlouhém zranění a předsezónní příprava se mu skvěle vydařila. Na začátku sezóny ale bude mít Manchester problém s útočníky, jelikož Rooney je zraněný a Alan Smith se teprve dostává do zápasové kondice. Ferguson bude v nové sezóně hodně spoléhat za francouzského útočníka Louise Sahu a věří, že po vleklých zraněních už snad Saha bude vpořádku a bude se mu střelecky dařit a bude schopen nahradit Ruuda Van Nistelrooye.

"Louis je fantastický fotbalista, o tom není žádný pochyb. Má všechno, hraje s rozvahou a dobře umí hrát oběma nohama. Je dobrý ve vzduchu a je velmi silný. Po zranění začal hrát v listopadu minulého roku a stihl do konce sezóny nastřílet celkem 15 branek. Myslím si, že letos by klidně mohl nastřílet 25 branek", řekl Alex Ferguson.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.