Sir Alex o penězích ve fotbale

Trenér Manchesteru United, Sir Alex Ferguson, řekl, že nemá v plánu trapně rozhazovat peníze, jak to má ve zvyku londýnská Chelsea. Klíčem k úspěchu je pro něj totiž mládež.

Od dob, co CFC převzal Roman Abramovich, si může jeden z největších rivalů United dovolit téměř jakýkoliv nákup. Sir Alex takové možnosti nemá. Poté co koupil Michaela Carricka a získal služby Tomasza Kuszczaka, chystá už jen jednu nebo dvě posily.

"Vím, že letošní letní přestupové okno je pro nás tak trochu problémové. Nakonec si ale stejně většina uvědomí, že není možné mít všechno. Chelsea rozdává kolem dokola peníze. Lidé si myslí, že když může Chelsea, tak proč ne Manchester?“

"V takovém případě by ale se za každou novou posilou musely platit obrovské částky. Takovou hru hrát nechceme a ani nepotřebujeme. Nepotřebujeme si hrát na fajnšmekry, kteří se spokojí pouze s těmi nejvěhlasnějšími jmény.“

"Svojí pozornost musíme věnovat mladé generaci, ti jsou totiž alternativou pro drahé posily a navíc se nejednou ukážou jako lepší volba.“ řekl Sir Alex.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.