Ferguson: Van der Sar jasnou volbou brankářské jedničky

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson je spokojen s tím, co se týče brankářů v anglickém klubu, ale dodává, že Van der Sar je jasnou brankářskou jedničkou.

Manažer Red Devils věří, že příchodem Tomasze Kuszczaka vytvořil v brance United Edwinu Van der Sarovi konkurenci, ale že s ním počítá na post jedničky Manchesteru United. Ben Foster bude celou tuto sezónu hostovat v anglickém klubu Watford stejně jako americký brankář Tim Howard, který hostuje v Evertonu. Manchester tak má na post brankáře United hned několik možností a konečně tak vyřešil brankářskou krizi, která vznikla v roce 1999, když z Old Trafford odešel legendární Peter Schmeichel. Tomasz Kuszczak i Ben Foster zatím nemají moc fotbalových zkušeností potřebných pro první tým United, ale do budoucna s nima Ferguson počítá.

"Edwin byl v minulé sezóně skvělý, hodně nám pomohl a doufáme, že se mu bude stejně dařit i v této sezóně. Klubu přináší zkušenost a osobitost a stále si fotbal naplno užívá. Hodně o tom vypovídá také fakt, že se rozhodl dále pokračovat v holandské reprezentaci. Většina hráčů v jeho situaci, když dosáhne rekordního počtu odehraných zápasů v reprezentaci, s reprezentací skončí. Ale Edwin to neudělal, což vypovídá o tom, že je stále hladový po úspěších. Ovšem existuje možnost, že Edwinovi nabídneme prodloužení smlouvy o rok. Čím déle zde zůstane, tím lépe pro Tomasze i Bena. Tomasz má momentálně více zkušeností než Ben, protože už toho hodně odehrál v Premier League a také už chytal za polskou reprezentaci, což je také hodně důležité. Tomasz nás zaujal minulou sezónu výkony, které v dresu West Bromwiche předváděl", řekl Alex Ferguson.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.