Wayne: Už se na Crise nezlobím!

Útočník Manchesteru United, Wayne Rooney, oznámil, že byl zklamaný z chování svého týmového kolegy Cristiana Ronalda na MS06 ale současně řekl, že už se na něj nezlobí a že je vše odpuštěno.

20letý Angličan byl vyhozen během utkání Anglie – Portugalsko z hřiště po kontroverzním faulu na Carvalha a následné strkanici s Ronaldem. Provokativní přístup Cristiana se setkal s nepříznivým ohlasem nejen u fanoušků Manchesteru United ale i celé Anglie.

Portugalec po Waynově faulu na Carvalha přiběhl k Horaciu Elizondovi, hlavnímu sudímu a !údajně! pobízel hlavního rozhodčího k vyhození Waynea z hřiště.

Talentovanému Angličanovi v ten moment ujely nervy a strčil do fotbalisty z portugalského ostrova Madeira. Wayne sice řekl, že byl jeho chováním velmi zklamán, na druhou stranu ale uznal, že právě Cristiano měl dostat ocenění pro nejlepšího mladíka turnaje.

"Už je to v pohodě. Ještě tehdy, hned večer po zápase jsem s Cristianem mluvil. Nebudu lhát, byl jsem jeho chováním velice zklamaný.“ řekl Rooney.

"Ten večer jsme ale nebyli spoluhráči v jednom klubu. Byli jsme soupeři. Já jsem chtěl s reprezentací vyhrát, on chtěl pro Portugalsko taky úspěch, proto to musíme hodit za hlavu Teď bude opět spolu hrát za Manchester United.“

"Myslím si, že je to právě Cris, kdo si zaslouží ocenění pro nejlepšího hráče MS. Kvůli vlně kritiky, která se po tomto incidentu zvedla ji ale dostat nemohl. Tak trochu mi ho bylo líto a určitě i všem spoluhráčům z Manchesteru. Hrál opravdu dobře a při vybírání nejlepšího hráče měla FIFA na tento incident přimhouřit oko.“

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.