Rooney obětním beránkem

Vedení United varovalo Waynea Rooneyho, aby si dával na svojí hru pozor a aby nedal záminku dychtivým slávy sudím ho nespravedlivě potrestat.

Červené karty během sezóny snižují hráčovu kondici a vůbec kazí morálku v týmu. Proto Rooney nesmí dát svým chováním podnět k tomu, aby ho sudí, kteří ho bedlivě sledují, potrestali.

Sir Alex Ferguson má strach z toho, že jeho se svěřenec, bývalý hráč Evertonu, stane neznámým sudím vstupenkou do síně slávy. Jeho obavy zesílily po nedávné červené kartě během LG Amsterdam Tournament.

"Stalo se to těsně poté, co hráč Porta strčil Oleho a ten se následně převrátil. Je zvláštní, že sudí nevytáhl ani žlutou.“ ironicky komentuje Ferguson.

"Neviděl jsem rozdíl mezi těmi dvěma incidenty, ale pro sudího bylo zřejmě rozhodující, že v jednom z nich hrál hlavní roli ten „špatný“ Wayne Rooney."

Nová posila MU, Michael Carrick, se taky zastal svého nového týmového kolegy. Michael taky zápas nedohrál, avšak ze zcela jiného důvodu, a to kvůli zranění.

"Červená karta pro Waynea byla opravdu nechutná. Je to asi kvůli tomu, že sudí ho pořád sledují a doslova číhají na každou jeho chybičku. My ho potřebujeme, bez něj se v lize bude hrát těžko.“

Jméno Rooney se na prvních stránkách novin objevuje velmi často, 25letý Carrick ale věří, že už zanedlouho všem ukáže, že je skvělým hráčem a přestane sbírat karty.

"Pořád dospívá, navíc musí řešit svoje problémy, kterých má vzhledem ke svému věku až moc, ale jsem si jist, že všechno zvládne a ukáže všem, co v něm je.“ řekl Michael.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.