Manchester vyhrál LG Tournament v Amsterdamu

Manchester United zvítězil na turnaji LG v Amsterdamu v posledním zápase nad domácím Ajaxem Amsterdam 1:0 a celý turnaj tak vyhrál.

Sir Alex Ferguson musel udělat v sestavě Manchesteru United několik změn. Kvůli zranění nemohli hrát Rio Ferdinand a John O’Shea. Ve středu obrany tak nastoupili Jonathan Evans a Wes Brown. Kvůli vyloučení v předchozím zápase nemohli hrát Wayne Rooney ani Paul Scholes. Utkání nezačalo pro Manchester dobře a už v 16. minutě musel ze hřiště kvůli zraněná Michael Carrick, který si poranil kotník. V 29. minutě se mohl Manchester dostat do vedení, když se přímý kop Ryana Giggse odrazil k Giuseppe Rossimu, ale jeho střelu vyrazil brankář Ajaxu Maarten Stekelenburg. O minutu později se do dobré příležitosti dostal Giggs, ale hlavičkoval nad. V 35. minutě sice domácí Heitinga vstřelil branku, ale rozhodčí ji kvůli ofsajdu neuznali. V 51. minutě se do šance dostal po centru Kenetha Pereze střídající Thomas Vermaelen, ale jeho prudká hlavičkala šla nad. V 60. minutě fauloval Liam Miller Hedwigese Madura. Přímý kop zahrával Klaas-Jan Huntelaar, ale s jeho pokusem si brankář Van der Sar poradil. V 73. minutě se po rohovém kopu Ryana Giggse dostal ke střele Jonathan Evans, ale mířil vedle. V 76. minutě přišel vítězný gól Manchesteru United. Giuseppe Rossi byl faulován a Ryan Giggs z přímého kopu se nemýlil – 0:1.

Van der Sar – Simpson, J. Evans, Brown, Richardson – Miller (72. D. Jones), Fletcher, Carrick (16. Martin), Park – Rossi, Giggs (80. Bardsley)