Rudí Ďáblové drtí FC Porto

Manchester United ve včerejším zápase porazil v rámci LG Amsterdam Tournament FC Porto, a to výsledkem 3:1. Debut Michaela Carricka byl zastíněn dvěma červenými kartami pro Paula Scholese a Waynea Rooneyho.

Není to poprvé, co Wayne při střetu s Portugalci odchází z hřiště předčasně, a to už v první polovině. Paul Scholes odešel ze hřiště až po přestávce, když dostal za fauly druhou žlutou kartu.

Znepokojující je také zranění Rio Ferdinanda, kterého během utkání vystřídal John O’Shea.

Scholes dostal Ďábly do vedení už v 11. minutě, po rohovém centru Michaela Carricka zazdil míč levačkou do rohu branky. Wes Brown málem naservíroval Portugalcům vyrovnání, když přihrál míč přímo před Tarika Sektioua, naštěstí pohotový Edwin van der Sar nebezpečí zažehnal.

Bojovný Rooney ve 20. minutě zvýšil na 2:0. Míč před bránou sice ztratil, pak si ho ale vybojoval a Helton proti němu neměl šanci. Rozdávání červených karet začalo tři minuty před koncem prvního poločasu. Wayne Rooney opustil hřiště kvůli loktu do tváře obránce Porta.

Tentokráte ale bylo jasně zřetelné, že tento faul nebyl úmyslný. Z opakovaných záběrů je patrné, že Rooney sledoval míč, tudíž se sudí Ruud Bossen nechal nachytat na herecký výkon na zemi ležícího Portugalce.

Těsně po přestávce FC Porto přitvrdilo, ale jen díky Adrianově nedůslednosti při zakončovaní nepadl žádný gól. Od 68. minuty musel Manchester United už jenom v devíti, neboť už zmiňovaný Paul Scholes po nepodařeném souboji zkosil Quaresmu a po druhé uviděl žlutou kartu. Kartu ovlivnilo zřejmě i to, že stejného prohřešku se Angličan dopustil několik minut předtím.

Dobrý výkon Bena Fostera (který v 60.minutě vystřídal Edwina) při střele Andersona a skvělý Bardsleyův zákrok na Adriana držely patnáctinásobného mistra Anglie ve vedení.

Nakonec to ale byli Rudí Ďáblové, kteří, byť v oslabení, vsítili další branku. Po přihrávce Kierana Richardsona se v 74. minutě z ostrého úhlu trefil Ole Gunnar Solskjaer.

Porto odpovědělo za necelé 4 minuty, když Pepe z 25 metrů zdolal Fostera. Ke konci zápasu však Foster ještě dvakrát zachránil United před dobře měřenými střelami Costy a Sektioua.

Ferguson po tomto zápase rozhodně spokojen nebude. Jestliže sudí Bossen předá incident Rooneyho a Scholese Nizozemské fotbalové asociaci, a ta to následně pošle dál na anglickou F.A, můžou Wayne a Paul očekávat stopky na první zápasy nové sezóny, a to by rozhodně dobré nebylo. Potěšit může snad jen kvalitní výkon nové posily, Michaela Carricka.

V dalším zápase LG Amsterdam Tournament remizoval Ajax s Interem (1:1).

Sestava United: Van der Sar (Foster 60′), Bardsley, O’Shea (Simpson 59′), Brown, Evra, Park (Fletcher 73′), Carrick (Martin 77′), Scholes, Giggs (Richardson, 67), Rooney, Solskjaer