Ferguson o konfliktech s hráči

Manažér Manchesteru United, Sir Alex Ferguson, zveřejnil důvody, kvůli kterým se musel Ruud van Nistelrooy rozloučit s anglickým klubem. Skotský trenér řekl, že největším problémem byla Ruudova reakce na jeho neúčast ve finále Carling Cupu.

Nistelrooy změnil zaměstnavatele za směšně nízkou cenu – 10 mln liber. Těsně po svém odchodu prohlásil, že jeho vztahy se Sirem Alexem se dramaticky zhoršily.

Během 5 let v United vsítil Ruud v 216 utkáních 150 branek. Nizozemský reprezentant se ale nemohl smířit s tím, že jeho místo ve finále CC obsadil vedle Waynea Rooneyho Louis Saha.

"Velkým rozdílem oproti minulosti je fakt, že dnes má každý trenér k dispozici více sestav. Vybrat sestavu je nelehký úkol pro manažera, protože před každým utkáním musíš několika skvělým hráčům říci, že se v základní 11 neobjeví. Je to velice delikátní situace, protože vztahy z každým hráčem jsou jiné, osobité a je velice lehké je narušit a skazit.“

"Pokaždé věřím, že tito hráči pochopí moje rozhodnutí i jeho důvody. Samozřejmě pokaždé se najde někdo, komu se to nebude líbit. Osobně jsem za to i rád.“

"Vždy už je to jen na hráči, jak se celá věc bude vyvíjet dál. To už záleží od každého hráče a je to velice individuální. Ruud se v této věci choval divně. To bylo podnětem pro jeho odchod.“

Sir Alex si myslí, že Nizozemec začal kazit klubovou atmosféru. Ferguson rovněž předložil důvody odchodu Jaapa Stama, který v roce 2001 posílil italské Lazio. O této kauze se dlouho diskutovalo. Tvrdí se, že důvodem byl opět konflikt na linii trenér-hráč. Z projevu Sira Alexe je ale patrné, že nechce sdělit všechny podrobnosti.

"Jaap Stam byl opravdu skvělým hráčem. Mimo jiné i díky němu jsme vyhráli Champions League. Obchod je ale obchod. Občas se naskytne nabídka, kterou se prostě neodmítá. Tehdy se právě taková našla.“ řekl Fergie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.