Stam o svém působení v Manchesteru

Cristiano Ronaldo a Wayne Rooney jsou i přes svůj mladý věk oporami Manchesteru United. Ale právě těmto dvěma hráčům bývalý obránce Jaap Stam vzkázal, že jak portugalský tak i anglický reprezentant se za žádnou cenu nesmí rozhádat se Sirem Alexem Fergusonem.

Nizozemský obránce odešel z Old Trafford před čtyřmi lety a důvodem k odchodu nebylo nic jiného než konflikt s Fergusonem. Už tuto sobotu bude mít Stam možnost zahrát si proti bývalému zaměstnavateli během LG Amsterdam Tournament, kde se současný klub Staama – Ajax utká na domácím hřišti s Manchesterem.

„V Manchesteru jsem hrál 3 roky. Ke konci se za mými zády začalo spekulovat, že by za mně mohly být pěkné peníze.“

Stam ve své biografii Head to head taky napsal, jakým způsobem se dostal na Old Trafford. Manažér MU s ním údajně hovořil ještě v době, když byl Jaap aktivně hráčem PSV, což je v rozporu z pravidly mezinárodní fotbalové organizace.

Ferguson, který takovým obviněním čelil i po příchodu Ruuda van Nistelrooy, tyto pomluvy tehdy zpochybnil a…. okamžitě prodal (vyhodil) Stama.

„Jedné věci jsem se tam naučil. V United nemá nikdo jisté místo. A to jsem během své kariéry právě s Manchesterem vyhrál Champions League a nejen.“

„Proto jsem nebyl spokojen s jejich jednáním. Ukázalo se, že nehrají fér a nemají vůči hráčům žádný respekt. Když se na to dívám zpětně, došlo mi, že o mojí budoucnosti už tehdy bylo dávno rozhodnuto.“

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.