Vieira do Interu!

Inter Milán dnes zkompletoval přestup francouzského reprezentačního záložníka Patricka Vieiry. Vieira odchází z Juventus, který byl za korupci potrestán přeřazením do Serie B. Inter tedy ukončil spekulace o přestupu Vieiry do Manchesteru United, Arsenalu či Barcelony.

Bývalý kapitán Arsenalu a jedna z největších hvězd v historii londýnského klubu chtěl toto léto každopádně odejít z Juventusu, který byl tvrdě potrestán za největší skandál v celosvětovém fotbale.

Chtěl tak učinit z důvodu, že nechce hrát druhou ligu. Vysvobození mu dopřál další italský velkoklub Inter Milán, který za Vieiru zaplatil pouhých 6,5 milionu liber. Třicetiletý vicemistr i mistr světa během července jednal hned s několika kluby, kteří o něj měly zájem. Za největšího favorita na jeho získání patřil především Manchester United. I sám Vieira se netajil tím, že by se chtěl do Anglie vrátit a možnost hrát za United ho velice lákala.

Další kandidáti byli FC Barcelona, Inter Milán a v posledních dvou týdnech se také začalo spekulovat o návratu do Arsenalu. Vieira se tam už na „chvíli" vrátil, aby si zahrál exhibiční zápas na počest Dennise Bergkampa, který po minulé sezoně ukončil kariéru. Bergkamp po svém posledním zápase v dresu Arsenalu začal naléhat na manažera londýnského klubu Arsena Wengera, aby Vieiru koupil zpátky. Bitvu o Vieiru nakonec vyhrál milánský Inter. Pro Inter je to výhodný nákup nejen po sportovní, ale i po finanční stránce, protože Vieira je považován za jednoho z nejlepších defenzivních záložníku na světě.

Loni za něj Arsenal dostal více než o polovinu toho, co zaplatil dodatečně jmenovaný mistr Itálie za sezonu 2005/2006. Juventus tehdy za Vieiru zaplatil 13,6 milionu liber.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.