2. kolo Manchester United – Tottenham 3:0

Hráči Manchestru United si dokázali vybojovať v druhom kole Premier League cenné víťazstvo nad Tottenhamom. O výhre 3:0 rozhodli svojimi gólmi Welbeck, Anderson a Rooney.

Spurs oslabení o Luku Modriča nastúpili do zápasu i napriek tomu vo vcelku silnej zostave, ktorá dokázala čeliť United celý prvý polčas. Zápas to bol síce zaujímavý od prvej minúty, do štatistiky sa v prvej polovici zapísali len Evans a Dawson, obaja dostali žltú kartu.

Do druhej polovice vstúpilo hostia striedaním, keď poslali na ihrisko Corluku, ktorý vystriedal Walkera.
Domáci priaznivci Červených diablov sa mohli radovať v 61. minúte, keď otvoril zápase skóre Danny Welbeck.
Presne o 15 minút neskôr sa do štatistiky strelcov zapísal taktiež Anderson, ktorý zvýšil vedenie Manchestru United na 2:0.
Do hry sa postupne dostali Hernandéz, Giggs a Park, ktorí vymenili Welbecka, Cleverleyho a Younga.
V 87. minúte ešte skorigoval výsledok na konečných 3:0 Wayne Rooney a rozhodol tak o jasnom víťazstve Red Devils.

Manchester United 3:0 Tottenham Hotspur
Góly: 61. Welbeck, 76. Anderson, 87. Rooney
ŽK: 37. Evans – 40. Dawson, 90. Defoe