Tento diel bude venovaný jednej z obrovských osobností, ktorá pôsobila v United v 90. rokoch a na začiatku nového milénia. Reč je samozrejme o Davidovi Beckhamovi.
Jedna z největších hvězd Manchesteru United z přelomu století, celým jménem David Robert Joseph Beckham, se narodila dne 2.5.1975 v Leytonstonu v Londýně. Byl to jeho otec Ted, kdo přivedl malého Davida k fotbalu, resp. k United. Oba dva jeho rodiče byli totiž, přestože žili v Londýně, velkými fanoušky Red Devils. A tak se stávalo tradicí, že David dostával každé Vánoce nový dres tohoto slavného klubu a snil o tom, že jednoho dne jej navleče coby právoplatný člen prvního týmu.
S fotbalem začal v mládežnickém celku Ridgeway Rovers, kde byl jedním z trenérů i jeho otec, se kterým po trénincích často nacvičovali v parku až do nočních hodin jeho pozdější trademark – zahrávání standartních situací.
Začal též navštěvovat fotbalovou školu Bobbyho Charltona v Manchesteru, kde se mu podařilo vyhrát na trávníku Old Traffordu jednu dovednostní soutěž, díky které se dostal až do tréninkového centra slavné Barcelony.
Začátek jeho hvězdné kariéry však mohl začít v úplně jiném týmu a to v Tottenhamu Spurs (kterému fandil jeho dědeček). Naštěstí se už tehdy ukázala osobnost Alexe Fergusona, která tohoto mladíka přiměla podepsat na den jeho čtrnáctých narozenin mládežnickou smlouvu s United.
V mládežnickém celku se sešel s dalšími velmi nadějnými fotbalisty typu Gary a Phil Nevillovi, Paul Scholes, Ryan Giggs nebo Nicky Butt a tak nebylo divu, že se jim podařilo po několika letech vyhrát svému týmu trofej Youth FA cup.
V A-týmu debutoval v zápase Ligy mistrů na půdě Galatasaray Istanbul a dokonce se mu podařilo vsítit i jednu branku. Jeho plán, stát se hvězdou Old Traffordu, dostal trhlinu (alespoň v jeho očích) v sezóně 1994-1995, když ho Ferguson poslal na hostování do klubu Preston North End. Opak byl ovšem pravdou, Fergie jen chtěl, aby se v té době malý a hubený hráč pořádně otřískal a tak mohl 2.dubna roku 1995 oslavit první zápas v Premier League- stalo se tak v bezbrankovém utkání s Leeds United.
Manažer začal v další sezóně dávat těmto mladým hráčům stále více příležitostí a to se ukázalo jako velmi dobrý tah. Naproti předpokladům (pamatujete na slavný výrok Alana Hansena- „S dětmi nikdy nic nevyhrajete“?) se začalo tomuto týmu pod vedením slavného Erica Cantony velmi dařit.
V srpnu 1996 v utkání s Wimbledonem na sebe Beckham poprvé pořádně upozornil a to poté, co se mu podařilo dát onen legendární gól z půlky hřiště.
V další sezóně začal David oblékat dres se slavným číslem 7, které se uvolnilo po ukončení kariéry Eric Le Kinga.
Beckham byl nedílnou součástí týmu, který dokázal v ročníku 1998-1999 vyhrát ceněný treble. V posledním zápase proti Spurs vyrovnal na 1:1, výhru pak zařídil Andy Cole. V FA cupu zase vsítil nádhernou branku v semifinále proti Arsenalu. No a ve slavném finále Champions League na Nou Campu dokázali United otočit nepříznivý výsledek s Bayernem Mnichov vždy po jeho rohových kopech.
Po skončení této sezóny se David oženil s Victorií Adamsovou z tehdy populární skupiny Spice Girls (od té doby se mu začalo říkat Spice Boy). Dost možná odtud se začíná datovat jeho „válka“ s manažerem Fergusonem, kterému se jeho nový životní styl moc nepozdával.
Na trávníku však Beckham stále předváděl vynikající výkony a i díky nim mohl Manchester slavit titul ve všech letech na konci starého i na začátku nového tisíciletí (1999, 2000, 2001).
Konec jeho slavné kariéry v týmu Rudých ďáblů vlastně nastal v poločasové přestávce v zápase FA cupu proti Arsenalu dne 15.února 2003, kdy mu rozlícený Ferguson roztrhl nakopnutou kopačkou obočí. Jeho posledním zápasem v rudém dresu tak nejspíš už navždy zůstane ten proti Evertonu, hraném 11.května 2003 v Goodison Parku. Becks se rozloučil stylově- přesným zásahem po přímém kopu, i díky kterému United zvítězili 2-1 a vyhráli tak další pohár EPL.
Po této sezóně odešel David do Realu Madrid, který v roce 2007 vyměnil za angažmá u týmu americké MLS Los Angeles Galaxy. Aby se stále udržoval ve formě pro zápasy národního týmu Anglie, odešel v zimě 2008 trénovat k Arsenalu. Po roce si výlet do Evropy zopakoval, tentokrát už však na klasické hostování a to do AC Milán. Jelikož tak učinil i v další sezóně, mohl si zahrát s AC proti svému starému týmu v osmifinále Ligy mistrů. A přestože v odvetě na Old Trafford na sebe strhl veškerou pozornost Wayne Rooney, byl to pro Davida, ale i pro domácí fanoušky velmi emotivní večer.
David Beckham, který kapitánoval anglickému národnímu týmu šest let a odehrál za něj rekordní počet zápasů, může hrát za jakkýkoliv tým, ale v srdci to bude navždy Rudý ďábel.
„Vždycky jsem chtěl hrát v United do konce své kariéry. Já tento klub miluji a budu mu vždycky fandit. Neumím si představit hrát v Anglii za jiný klub a nastoupit proti Manchesteru.“ (David Beckham)
Pro statistiky: David Beckham nastoupil v dresu United k 394 zápasům, ve kterých vsítil 85 gólů.