Review: Manchester United – AC Milán

Red devils nepřipustili žádné diskuze na téma „komplikace postupu“ a doslova zesměšnili italský AC Milán. Ten po prohře 4:0 v letošní Lize mistrů končí a odváží si zpět do Itálie dárek v podobě celkového výsledku 7:2.

Naprosto suverénně se probojovali (i když slovo probojovali není tak zcela na místě) do čtvrtfinále Ligy mistrů. Žádný jiný tým neprošel tak suverénně oběma zápasy a celkové skóre 7:2 naznačuje, v jaké pohodě se v pohárové Evropě momentálně fotbalisté United nacházejí. Arséne Wenger se dokonce nechal slyšet, že chce v dalším kole narazit právě na Manchester. To chcete vážně skončit už ve čtvrtfinále pane Wengere? Rád bych napsal, že se postup nerodil lehce a Milán byl důstojným soupeřem. To by ale zavánělo nadržování taliánům, protože kromě tragické koncovky z prvního utkání přidali i odevzdanost na Old Trafford. S takovou v Divadle snů prostě nejde uspět a Milán prohrával 3:0 už v šatnách. Pojďme ale postupně.

Postupně znamená do 13. minuty utkání, která byla zároveň nejdůležitější z celé první půle. V ní si totiž na milimetrový centr Garyho Nevilla naskočil Wayne Rooney a hlavou, jak už bývá dobrým zvykem, rozvlnil síť poprvé- 1:0. Do konce poločasu už se nic tak důležitého neudálo a kromě kousavé střely Pirla a nepřesné mušky Fletchera odešli hráči United do šaten s jednogólovým vedením a AC Milán potřeboval vstřelit už tři branky.

Jenomže člověk míní, osud mění a ihned po příchodu z kabin dal Rossoneri definitivní K.O. opět Rooney. Ten si naběhl na přizemní centr Naniho a lišácky vedle Abbiatiho usměrnil míč do sítě- 2:0. V tento moment bylo prakticky hotovo a utkání se jen dohrávalo. United se ale fotbalem bavili nadále a třetí zásah přidal po deseti minutách Park. Paul Scholes na hranici vápna naznačil střelbu, poslal kolmici korejskému záložníkovi a ten křižnou střelou nedal chudákovi Abbiatimu šanci- 3:0. Chudák proto, že si ani jednou nesáhl na míč a dostal tři banány. Za rozhodnutého stavu se konečně diváci dočkali toho co každý očekával a těšil se. A sice na příchod Davida Beckhama, který nahradil Abateho. Byl také náležitě přivítán, když se jeho příchod odehrával za potlesku celého stadionu. A potlesk by si určitě vysloužil i kdyby dal Manchesteru gól. Velmi blízko k tomu měl krátce po svém příchodu, když jeho nádhernou střelu z voleje reflexivně Sar vytáhl nad břevno. Ze strany milána to bylo ale v podstatě vše. K dalším šancím už se nedostali, naopak ještě jednou dali United fanouškům důvod zakřičet si „gól“. Na dlouhý centr Rafaela si zaběhl Fletcher a nikým nehlídaný na zadní tyči hlavou dokonal zkázu Rossoneri- 4:0. AC Milán tak domů odjel s výpraskem, který, ruku na srdce, čekal málokdo. Jak bude vypadat další program Ligy mistrů, na to si však musíme počkat do příštího týdne, kdy se losuje čtvrtfinále. Bohužel už ale nevyřadíme Real, Lyon nás předběhl.

Sestava Manchesteru United: Sar- Neville (66´Rafael), Ferdinand, Vidič, Evra- Fletcher, Scholes (73´Gibson), Park, Nani, Valencia- Rooney (66´Berbatov)

Sestava AC Milán: Abbiati- Abate (63´Beckham), Bonera (46´Seedorf), Silva, Jankulovski- Ambrosini, Flamini, Pirlo- Ronaldinho, Borriello (68´Inzaghi), Huntelaar

Branky: 13´ a 46´Rooney, 56´Park, 88´Fletcher

Žluté karty: 68´Scholes- 71´Ronaldinho, 85´Flamini

Diváků: 74 595

Rozhodčí: Massimo Busacca

Statistiky:

43%

Držení míče

57%

12

Střely celkem

8

4

Střely na branku

5

5

Rohové kopy

5

1

Ofsajdy

4

15

Fauly

13

1

Žluté karty

2

 

Hodnocení jednotlivých hráčů Manchesteru United:

Sar (7): Jistý výkon, za celý zápas musel řešit jenom dvě ošemetné situace. Pirlovu střelu z dálky, která nechutně plavala a podle toho vypadal i zákrok, a proti dělovce Beckhama, kde měl spíš štěstí, že mířila přesně na něj. O půl metru vedle a byl bez šance. Přehled ve vápně není třeba zdůrazňovat, ten má prostě skvělý.

Neville (8): Skvělý výkon této legendy United, která v poslední době působí jako pokropená živou vodou a zápasy si vyloženě užívá. Poslal na začátku utkání první gólový centr a tím bylo v podstatě vymalováno. Dalších několik mu sice uletělo do diváků, ale celkový dojem zanechal více než solidní. Dokonce se pokusil v 7. minutě o střelu, bohužel nad. Jakoby si chtěl před koncem kariéry dát ještě jeden gól. Ten poslední dal naposled před šesti lety.

Ferdinand a Vidič (8): Stoperské duo tentokrát hodnotím jako celek, který působil velmi jistě. Nastoupili spolu teprve počtvrté v této sezoně a oproti utkání s Wolves, kde relativně hořeli, jsem z nich včera konečně cítil jistotu, jaká byla typická pro loňskou sezonu. Ronaldinho a Huntelaar se sice dostali několikrát k hlavičce (nizozemský útočník dokonce trestuhodně na malém vápně), jinak ale oba kralovali jak ve vzduchu, tak po zemi. Včerejší zápas ale jasně ukázal, že pokud budou hrát spolu a budou 100% fit, branky prostě dostávat nebudeme.

Evra (6?): Popravdě řečeno, moc jsem ho v zápase neviděl. Byl omnoho méně výrazný a nápadný, než jak jsem u něj zvyklý. To bylo možná způsobeno mírou alkoholu v krvi, a proto se zdržuji dalšího hodnocení. Zajisté mě v komentářích doplníte.

Fletcher (8,5): Chudák Pirlo. Jeho včera ten zápas ani nemohl bavit. Fletch jej naprosto smazal a po slabším představení ve finále Carling cupu s AV dnes opět zářil. A dal dokonce gól, kterým skvělý výkon podtrhl.

Scholes (6?): Po Evrovi další dost nevýrazný hráč, který se těžce hodnotí. Namazal párkovi na třetí gól, kdy skvěle naznačil střelu a zkoprnělí Milani už nestačili zareagovat, celkově ale ze sebe víc nedostanu. Doplňte mě.

Park (9): Těžko říct na jeho adresu něco nového, než že maká, napadá, dělá černou práci. V posledních zápasech ale zapracoval na zakončení a jen tak do sestavy někoho nepustí, hrál skvěle. Ostatně tak, jak jsme z posledních utkání zvyklí.

Nani (7): Měl v zápase hluché místo, kdy se nemohl prosadit, utápěl se v kličkách a centry nebyly přesné. Toto hluché místo ale skončilo prakticky ihned s nástupem do druhé půlky. Áčko u druhé branky Wazzy bylo geniální a i nadále byl na křídle dost nebezpečný.

Valencia (7): Zápas měl jiné hrdiny, přesto i on zanechal znatelnou stopu ve včerejším utkání. Nepřipsal si sice žádnou gólovou nahrávku jak jsme zvyklí, pravou stranu ale hobloval úplně stejně, jako jindy.

Rooney (9): Rooney for president. Rooney vs. AC Milán 4:2. Tak nějak by mohly vypadat titulky v novinách. V podstatě stačil na Rossoneri on sám a čtyřmi brankami je popravil. Hraje v životní formě, včerejší dva zásahy byly 29. a jubilejní 30. Ronaldových 42 branek se otřásá v základech. Mimochodem jak hrál Real? 😀

Hráči, kteří střídali:

Berbatov (5): Za těch 25 minut toho moc nepředvedl. Jakoby se nedokázal dostat do tempa zápasu, tentokrát zůstal za očekáváním.

Rafael (7): Když nahradil Garyho Nevilla, jako by se nic nezměnilo. Směrem dopředu stejně efektivní (připsal si gólové áčko), směrem dozadu jistý a taliány k ničemu nepustil.

Gibson (5): Přišel na hřiště za unaveného Scholese, ale dvacetiminutovka se mu zrovna nepovedla. Popravdě začínám dost pochybovat , zda-li má na klub jako Manchester United, protože kromě střelby toho opravdu moc neumí. A i u střelby se museli několikrát krýt spíš diváci, když jeho bomby ohrožovaly spíš horní hranu střechy tribuny.

Muž zápasu: Wayne Rooney. Netřeba dále rozvádět.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.