Investor Keith Harris se domnívá, že nakonec fanoušci k bojkotu odvety proti AC Milán nepřistoupí.
Harris, jeden ze členů „Red Knights“ a potenciálních zachránců United, jenž chtějí odkoupit většinový podíl Manchesteru, tvrdí, že zelenožlutá revoluce má pouze symbolický význam a nedonutí Glazery klub prodat. Je také ve fotbalových vodách znám jako jakýsi „makléř“. Zprostředkovává totiž odkupy klubů a právě proto by mohl být jednou z hlavních postav, která o prodeji američany donutí uvažovat a více dostupní klub k odkupu. Pouhé zelenožluté šály na stadionu při domácích utkáních Red devils zdá se stačit nebudou.
Jeden velký protest se ale chystá s nadcházejícím odvetným utkáním osmifinále Ligy mistrů proti AC Milán. Harris ale tvrdí, že jediná možnost, jak vyléčit klub z rakoviny je nekoupit si vstupenky a nenakupovat v obchodech suvenýry United. Trošku silná káva, ale proč ne.
„Přijít na zápas o 10 minut později a podobně, svůj účel nesplní,“ říká Harris. „Zelenožlutý protest je báječný. Je to skvělé poselství směrem k majitelům. Něco jako bílé kapesníky ve Španělsku. Jenom to ale k prodeji klubu nepovede. Když ale fanoušci, a teď mluvím o tisícovkách fanoušků, nebudou kupovat lístky na zápasy, pocítí to Glazer na své kapse,“ dodává.
„Musí se připravit na bolest z toho, že neuvidí svůj oblíbený klub. Musí být obrněni a říct ne! Nebudeme si kupovat lístky, programy ani jiné zboží.“
Od roku 2005 se permanentek vzdalo už více než 30 tisíc fanoušků. A zatímco návštěvnost Old Trafford klesla o 0,6%, stále více lístků se dostává do hlavního prodeje (jsou tedy dostupnější). Tím pádem je stále odbyt lístků zaručen. Bojkot je tak velmi emotivní problém, nikdo zřejmě fanoušky nedonutí nesledovat svůj milovaný klub. Mnohem realističtější scénář je ten, že klub bude odkoupen za svou tržní cenu. Glazeři tak budou šťastni, že se jim podařilo klub prodat mnohem dráž, než nakoupit a namažou si u toho kapsy, na což ostatně slyší. Harris doufá, že se mu podaří sehnat dostatečné množství financí na zrealizování tohoto plánu. „Nemluvil bych o tom, kdyby nebylo v mých sílách tyto peníze získat,“ říká Harris, který tak má před sebou úkol shromáždit více než miliardu liber.
„Nemůžu prohlašovat moc věcí veřejně, jestliže mám takovou důvěru. Získat tyto peníze společně by ale nemusel být problém. Nemůžeme ale předložit nabídku ke koupi nyní, protože Glazeři ještě pořád mají možnost uvažovat a spekulovat.“ A právě v tom je ten háček. Donutit fanoušky k masovému bojkotu, u kterého je vysoce pravděpodobné, že Glazerům významně uškodí. Zrealizovat tento radikální řez by mohlo být účinnější než dosavadní prodej šál a rozdávání letáků.